Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen vizsgát kell tennem...

Milyen vizsgát kell tennem hogy rendszergazda lehessek egy irodában?

Figyelt kérdés
A programozói tudásomat nem suliban tanultam, hanem magamtól ' könyvek, net ' stb... Számítógép szerelőként kezdtem, úgyhogy hardverekben otthon vagyok. Most épp honlapokat és webáruházakat készítek html, css, php és egy kis javascript tudással. Milyen papírt kérnek ha rendszergazdának jelentkeznék egy irodába? Elég lenne egy ECDL vizsga? Köszi a válaszokat
2010. máj. 9. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha már ezt megkérdezed, akkor ne legyél rendszergazda... :-D egyelőre... viszont iratkozz be egy normális tanfolyamra: pl. Cisco CCNA. Az ilyen általános rendszergazda-képzők gagyik.
2010. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

okj-s vizsgát kell szerezned valamelyik főiskolán (nem diplomát, egyszerű asszisztensi képzés), de 307 ezer forint a tandíj, félévente.


államilag NEM támogatott, csak költségtérítéses formában indul.

2010. máj. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

továbbá 4 félévig tart a képzés, és nagy vizsgával zárul, elméleti és gyakorlati tudást mérnek gépen, papíron és szóban egyaránt.


szerintem nézz valami normálisabb kenyérkereső szakma után, mert a cégek leépítéskor először a rendszergazdákat szokták elbocsátani. Egész nap nem csinálnak semmi hasznosat, nem termelnek eladhatót, hogy főállásban kellene őket foglalkoztatni minimálbérért.

2010. máj. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ecdl vizsga? ne röhögtess! a világon semmi értéke sincs!


figyelembe sem veszik állásinterjún, mindenkinek megvan.


a programozói vizsgákat viszont jobban értékelik. Most ismét java a kelendő, de majd vissza fog térni a c/c++ is 5 éven belül.

2010. máj. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Egész nap nem csinálnak semmi hasznosat, nem termelnek eladhatót, hogy főállásban kellene őket foglalkoztatni minimálbérért."


Pedig egy rendszergazda akkor jó, ha egész nap nem tud semmit sem csinálni, mert akkor minden jól működik.

2010. máj. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha érdeklik a rendszergazdát a cég rendszerei és jó a rendszergazda (nincs mit javítson), akkor is folyamatosan nyújthatna be a rendszerek fejlesztésére szóló terveket a főnökének... így az látná, hogy dolgozik ő is valamit... :P
2010. máj. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"figyelembe sem veszik állásinterjún, mindenkinek megvan."

Informatikusoknál alap dolog. Na de titkárnőknél nem :)

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, Cisco/diploma/akreditált képzettség + 5 év szakmai igazolható tapasztalat. Vagy jó vastag bőr a pofán és seggnyalási hajlandóság. Ez utóbbival minden jó állás a tied lehet.

2010. máj. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az utóbbi nem az én stílusom. Akkor inkább maradok a web programozásnál. Különben is most akarom elkezdeni tanulni a c++ -t de azzal sem az a célom hogy elmegyek valahova dolgozni azzal a tudással, inkább itthon barkácsolok, vagy biztonsági rendszereket csinálok. Szerintem így még több pénzt lehet keresni mint egy cégnél.
2010. máj. 9. 18:31
 9/9 anonim válasza:

"Cisco/diploma/akreditált képzettség"

Szia,ezt kifejtenéd, légyszi? Engem is nagyon érdekelne, hogy mi kell egy ilyen állás betöltésére!

2011. máj. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!