Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek érdemes C# nyelvel...

PCking250 kérdése:

Szerintetek érdemes C# nyelvel kezdeni? Ha nem akkor melyik nyelvet ajánljátok kezdésnek? (BATCH programozásban már jártas vagyok, ha az rendes programnyelvnek minősül. )

Figyelt kérdés
2017. febr. 27. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:
nem, és a batch nem számít annak.
2017. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sem írhattam volna jobban le, mint az előttem szóló.

Natív, erősen típusos, OOP nyelvet válassz.

Pl. freepascal.

2017. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem édesmindegy, milyen nyelvet szeretnél tanulni. A C#-al nem nagyon lősz mellé, mivel egy rendkívül gyorsan fejlődő és modern nyelv. Bár vannak múltbéli "sérelmei", ugyanis a Microsoft elkövette azt a hibát, hogy csak Windows rendszeren működött. Ezt a problémát mára azonban leküzdötte és a legtöbb létező eszközön, legyen az asztali számítógép, mobiltelefon, tablet, XBox, NetDuino (ha a hardverfejlesztés érdekel), akár webre is az ASP.NET-tel stb. és platformon (Windows, Android, iOS, Linux rendszerek) tudsz rá alkalmazásokat készíteni.


No de akkor a hátrányairól. Első körben ez egy főként objektumorientált nyelv. Ez sajnos azt vonja magával, hogy kezdő fejlesztőként nem fogsz mindent megérteni és átlátni. Például:


using System;

namespace MyApp {

.. public class Program {

.. .. public static void Main(string[] args) {

.. .. .. Console.WriteLine("Ez volna életem első C# programja.");

.. .. {

.. }

}


Rögtön jönnek is a kérdések:

- Mi az a "using System;"?

- Mi az a "namespace"?

- Mi az, hogy "class"? Illetve miért "public class"?

- Mi az a static? Mit jelent a void? Miért pont Main?

- Minek az a "string[] args" oda?

- Mi az a pont a Console és a WriteLine közt?


Ha ezt a nyelvet választod, akkor ezt a tényt el kell fogadnod, hogy nem érthetsz meg mindent elsőre, és csak később lesznek a dolgok világosak. Már ha nem adtad fel menet közben, mondjuk miután rájöttél, hogy Python nyelven mindez csak ennyi lett volna:

print "Ez az első Python nyelvű programom"


Sokan fel fogják hozni, hogy "de hát C#-al nem fogsz natív kódot írni". Nos, ez a része is igaz. A C# nyelven írt programjaidhoz szükség lesz egy futtatókörnyezetre, amit még külön telepítened kell a Windows-ra. Ez volna az a fránya Microsoft .NET Framework, amit már biztosan telepítettél életedben egyszer és szidtad is, hogy "nem igaz, hogy fent van a 4.0, mégis telepítenem kell a 3.5-öt...". Mentségére szóljon, a Windows Vista óta minden rendszer része a .NET FW, de ettől még előfordulhat, hogy egy újabb változatot kell hozzá telepítenie annak, akinek odaadod a programodat.


Viszont a hátrányai mellett vannak előnyei is. Ha Windows rendszerre fejlesztesz vele, nincs olyan más technológia, ami labdába tudna rúgni vele. A világ egyik legjobb fejlesztőkörnyezete fogja a munkádat segíteni, benne iszonyat jó ablaktervezővel (szaknyelven WYSIWYG [what you see is what you get]) néhány kattintásból kialakíthatod a saját ablakodat. Mellette a kódírást is segíteni fogja az IntelliSense. Ja, és ingyen kapod a Community verziót, aminek tudása szinte megegyezik a fizetős változatokkal. Mellé szintén ingyen kapsz több napon átívelő kiképzést a [link] oldalon - igaz, angolul. Ja, és a .NET fejlesztők fizetése sem utolsó...

2017. febr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi az hogy!

Messze a legmodernebb, legelőremutatóbb nyelv a piacon.

2017. febr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem sokat számít, hogy mennyire elterjedt, és piecképes, ha a cél az, hogy tanuljon. A C# mondjuk úgy "elmegy" tanulónyelvnek. Számos tulajdonsága kedvezővé teszi, de vannak hátrányai is (forced OOP). Megvan a statikus típusosság, félig-meddig megvan a natívság is (nem igazán fogod észrevenni hogy nem natívba programra fordul mikor VS-ban lebuildeled), alapvetően megvan az a struktúrája, ami jó tanulónyelvvé teheti. AZ egyetlen feketepont tényleg az OOP.
2017. febr. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!