Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lineáris programozási feladat?

Lineáris programozási feladat?

Figyelt kérdés

[link]


Itt a 2. iterációnál azt mondja,hogy a legnagyobb növekmény generálóeleme x4 az 1. egyenletben,csak azt nem értem miért


8*(9/2)/1=72/2-vel növeli z-t,ha ezt választjuk


ennél pl az is jobb,ha az x4-et a 3. egyenletből válasszuk,mert az 8*(59/4)/1=118-cal növeli z-t


2017. márc. 7. 15:17
 1/4 A kérdező kommentje:
a legjobb az,hogy sehol nem lehet értelmes leírást találni,ha meg úgy próbálom kiszámolni,ahogy órán mutatták akkor rossz eredmény jön ki
2017. márc. 7. 15:20
 2/4 anonim ***** válasza:

Megnéztem a feladatot, nem prédikálni akarok, de nem a legjobb a legutolsó pillanatra hagyni.


Másik ez nem olyan értelemben "programozási feladat", hogy Számítástechnika » Programozás kategóriába legyen, hanem a matematikai értelemben melyben pont ezt a szót használják. Ami inkább alkalmazott tudományok kategória.


A kérdésre válaszolva:

Ugyan elég rég tanultam már és máshogy is kérték számon akkor más volt az előadó, meg akkor még mindig minimalizálási problémára kellett visszavezetni és úgy megoldani a maximalizálási problémát (is) stb. stb. Több év távlatából a te megoldásod azért nem jó mert előjelet tévesztettél : 8*(59/4)/(-1) = -118. Ha nem tévedek ez esetben elegendő a negatív együtthatósok között keresni a generálóelemet, a többinél felesleges szorozni osztani.

2017. márc. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem én raktam át,eredetileg az alkalmazott tudományokban volt

mind1 azért kösz

2017. márc. 8. 21:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Még ilyet se láttam az elmúlt 10 év alatt, hogy rossz kategóriába raktak volna át kérdést. Ha lenne olyan kategória itt akkor ez alkalmazott matematika.

2017. márc. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!