Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javascript-ben kéne megoldani,...

Javascript-ben kéne megoldani, help me. Határozd ma 1000-ig azokat az egész számokat, amelyek egyenlők az önmagánál kisebb osztóinak összegével! (pl: 6 önmagánál kisebb osztói: 1,2,3. Osztók összege 1+2+3=6?

Figyelt kérdés

#javascript #feladat.segítség
2017. márc. 14. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2017. márc. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel próbálkoztál eddig? Hol akadtál el, mi nem megy a feladatban? először fogalmazd meg szóban, hogy csinálnád, majd próbáld átírni kódba, és nézd meg, melyik része nem megy. A házidat pedig nem fogjuk megoldani helyetted (max. ha szerencséd van, és kerül egy jótét lélek, vagy valaki 5000 Ft-ért).
2017. márc. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen beírom 5000 forintért a googlebe, hogy "perfect number javascript"
2017. márc. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

var arr = [];

for(var i = 1;i<=num;i++){

if(num%i==0){ //Ha a számnak osztója i

arr.push(i);

}

}

console.log(arr); //Az osztók


Ez azért annyira nem nehéz feladat, mivel ez valószínűleg házi, ha a segítségemmel nem tudod megoldani, sztem menj át máshova, az orvosi is fizet, ha csak azért szeretnél programozni.

Amm elrejtettem egy hibát a kódban, de könnyű megtalálni.Csak hogy gondolkodj egy kicsit :)

2017. márc. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: Az igaz megvan, hogy nem a feladatot oldja meg az a kód? Felteszem igen, a "segítségemmel" szóból ítélve, de azért inkább rákérdeznék.
2017. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!