Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez tényleg így van, hogy...

Ez tényleg így van, hogy kisebb súly, magasabb ismétlés az izmot építi, a nagyobb súly, alacsony ismétlés pedig az erőt, idegrendszert? Vagy az egész hülyeség?

Figyelt kérdés

Pl.a Powerbuilderesek is azt ajánlják,hogy osszuk blokkokra az edzést,legyen izomnövelő blokk ilyen 8-10-es ismétlésekkel,meg erőnövelő blokk 5 ismétlésekkel

De pl.a Szuli meg azt mondja,hogy nem kell ezt bonyolítani,eddzünk mindig a lehető legnagyobb súllyal,alacsony ismétlésszámmal és ha emelni tudtuk a súlyt,megvan a fejlődés,jön az izom is



2017. febr. 22. 18:08
 1/5 Krisz85 ***** válasza:
64%

hmm én nem láttam még erőemelőt aki bajnok volt 12 20 as ismétlésekkel versenyezni meg edzeni, ott a súlyok mozgatása a lényeg, testépítésnél pedig az izomzat és a test formálása, gyakorlatilag izommegfeszítés súlyzós ellenállás mellett, ez azért lényeges különbség,


az erőemelő a helyes technikát alkalmazva csak az érdekli hogy A ból B ponba mozgasa a súlyt ami minél nagyobb pesze, a testépítő meg nem, őket az izomzat mérete, formája és a test szimmetriája érdekli


sportágspecifikusan kell edzeni, a sprinter futók sem edzenek úgyanúgy mint a maratonisták, de így van ez minden más sportban is

2017. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A testépítésben az egyik legnagyobb szájról szájra terjedt baromság az pont az, hogy kisebb súly sok ismétlés szálkásít..:D
2017. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 8-10 ismétléses edzés leginkább semmire nem jó már, csak szinten tartásra. Elértem vele egy szintet, ahol teljesen megrekedtem. Amióta erőltetem a nagy súlyokat, az erőnövelést, végre látható valami fejlődés.

Szóval nekem inkább az jött be, amit Szuli mond, pedig a legtöbb helyen azt írják, amit a kérdésedben.

2017. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem mások után kell menni, mint a birkák, hanem kitapasztalni, hogy neked mi a jó.


Nekem négy hétből áll egy edzésciklus, ebből két hét 8-12 ismétléses gyakorlatokból áll, 1 hét max. 5 ismétléses erőemelő gyakorlatokból és 1 hét, ami 20-30 ismétléses "bohóckodásból", ez a pihenőhét a három kemény hét után. Mindhárom hétnek megfelelő intenzitás, gyakorlatok végrehajtása minden héten más (pl. fekvenyomás feltett lábbal, normál, normál megállítva, erőemelő...).


Miért? Mert nekem így működik már több, mint 3 éve.

Jön izom is, erő is.

2017. febr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Krisz85 ***** válasza:

saját tapasztalat, hogy mindenkinek másképp reagáls a teste bizonyos edzésre, nekem pl mivel hízékony vagyok, a 20 as ismétlés, nagy súllyal, intenzívvel, extra kevés pihenőkkel jött be, nyilván attól lesz a súly nagy hogy csak 8 at vagy kevesebbet tudok belőle megcsinálni, de itt van egy nagy téveszme, mégpedig az, hogy az intenzitást nem csak súllyal, vagy ismétlésszámmal lehet növelni


van akinek a nagyobb súlyos edzés jön be, általában váltakoztatva csinálom egyik héten 8 10 ismétléseket csinálok, másik héten 20 akat, de akkor akár triszettben is, diéta alatt meg úgy megy az erő el, mintha sosem lett volna, akkor meg jönnek a gépes gyakorlatok, nagyobb súlyok inkább, az izomzat megtartása végett


de jól mondják nagyobb ism. nem szálkásit, ilyen nincs,


nekem az izomzatom jobban reagál a szabályos, lassú koncentrált végrehajtásokra, mint a 68 ismétléses erő gyakorlatokra, de rám könnyen jön izom, általában az ektomorfoknak kell eröltetni jobban a power féle gyúrást :-))

2017. febr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!