Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lesz valakiből Android...

Hogyan lesz valakiből Android fejlesztő? Létezik erre valamilyen képzés?

Figyelt kérdés

2017. márc. 30. 18:49
 1/3 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy proginfó BSc + Java ismerete szükséges, de ezeken túl mindenki önállóan képezi magát adott irányba? Vagy az egyetemen létezik ilyen kurzus/szakirány?
2017. márc. 31. 08:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Bsc nem feltétele, hogy tudj Androidon programozni. Java nyelv ismerete, azért annál inkább.


Egyetem se kell hozzá, hogy Java-t megtanuld. Azt megtudod magadtól is. Az egyetem max annyit segít bele, hogy speciális látásmódot, algoritmus mintákat avagy spéci számítástudomány alapokon nyugvó programozási logikát láss.


De! Megveszed a könyvet vagy torrentshop-ból és megtanulod. Majdnem ugyanott tartasz. Neten meg alapból tengernyi dokumentáció és fórum áll rendelkezésre.


Egyetemen kurzusként akkor oktatnak, ha akarnak, mivel nem kötelező (túl specifikus anyag) így szabadon választhatóként szokott megjelenni. Azért a Java már szokott kötelező lenni. :)

Mondjuk nekem volt Android kurzusom, ami elég színes volt: MacOS (Apple) gépen Windowst futtatva Android (ami linuxos) rendszerre fejleszteni. Szóval :D majdnem minden OS-t érintettük.


Amit célszerű:

- Fejlesztőként Linux oprendszert ajánlom alapnak gépen (én személy szerint Windows-t csak játékra használok, minden másra Linux-ot lassan 5éve)

- Kell egy JavaSDK a gépre

- Kell egy Android Studio IDE program

- Kell egy Android alapú teleron/tablet géppel összekötve

- Meg persze programozói tudás :)


És a legszebb: Linux ingyenes, Android Studio ingyenes, telefonja már mindenkinek van, tudás meg a tiéd. Még, ha hivatalosan is csinálnád meg_b_aszni nem tudnának, mert 1 tört programot se használsz. :)


Tudás/Ismeret téren:

- Java nyelv (tutoriálokból, könyvekből)

- Tervezési Minták (inkább neten, tutoriálokból. könyvek eléggé trék... nekem nem jöttek át)

- Android (van belőle könyv, ami még Android 4.0-ra épül, csak upgrade-elni kell a tudást v6 v7-re, de alapnak jó. Sok a v4-es Android még, tehát lemaradva nem vagy)

- Mivel android linux alapú célszerű a linuxot is megtanulnod valamennyire, de legalább ismerkedni. Egyes linuxos kernelhéj parancsok ugyanúgy működnek android alatt is. (Erre is vannak jó könyvek, amik régieknek tűnnek, de nem idejétmúlt.)


[link]

[link] (UNIX-ról beszél, de a Linux is UNIX-szerű)

[link]

Java könyvet nem írok, mert nem tudok jót. Én netről tanultam. :)

2017. márc. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2017. márc. 31. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!