Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért éppen a C sharp (többi...

Miért éppen a C sharp (többi lent)?

Figyelt kérdés

Miért erőlteti a Microsoft ezt a gagyi nyelvet?


Az egész egy moslék Java koppintás, ráadásul platformfüggő, futtató környezetet igényel a Windowson, másutt meg nem is lehet futtatni.

Már vagy húsz éves ez az erőlködés, a nyelv mégis alig előzi meg a másik M$ lomot, a VB dotNet-et a gyenge négy százalékával.


Egy ilyen gázos, totál fölösleges nyelvet minek kell ráerőltetni programozók millióira?



2017. ápr. 3. 10:05
1 2 3
 1/28 SimkoL ***** válasza:
90%
Azért a Mono megvan ?
2017. ápr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

A Mono?

Már faragják több mint 10 éve, majd szólj ha kész lesz.

2017. ápr. 3. 10:24
 3/28 SimkoL ***** válasza:
Akkor szerinted melyik nyelv a nyerő ?
2017. ápr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Nem a "nyerőségre" helyezném a hangsúlyt. Egész egyszerűen fölöslegesnek tartom fölösleges programnyelvekkel fragmentálni a programozói társadalmat.


Olyannal meg pláne, amely, bár csak egy célplatformja van, mégis futtató környezetet igényel arra az egy platformra. Ez önmagában hülyeség hatvannegyediken.


A C# senkinek nem hasznos, kivéve a Microsoftot.


Most megkérdezem, miért kellene tolnia bárkinek is az M$ szekerét?

2017. ápr. 3. 10:31
 5/28 Derwer ***** válasza:
67%

Sokmindent megold a futtató környezet a programozó helyett. Ráadásul még viszonylag hatékonyan is. Én szerettem a C#-t, a JAVA-t viszont nagyon nem. C# letisztultabb, sokoldalúbb volt, a JAVA nekem kupleráj.

Arról, hogy paltformfüggő a nyelv... Félig-meddig csak, a mono miatt. De ha platformfüggő is, az az egy paltform 90+ % részesedéssel bír, tehát pénzügyileg teljesen rentábilis. (és ez egy iparág, nem jótékonysági gitt egylet)


Bár én nem vagyok programozó, csak tanultam anno. ;)

2017. ápr. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 tabaki ***** válasza:
100%

„...miért kellene tolnia bárkinek is az M$ szekerét?”


Hát, erre szerintem a Microsoftnak lehet egy elmélete...

Szerintem nagyon szeretik, ha tolják a szekerüket.

2017. ápr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

"De ha platformfüggő is, az az egy paltform 90+ % részesedéssel bír,"


Az már régen volt.

Jelenleg sokkal több linux fut mint MS Windows. Gondolj a telefonokra, tabletekre, szerverekre, ARM alapú notebookokra, Linux boxokra, Media centerekre, Raspberry PI-kre.

2017. ápr. 3. 10:56
 8/28 Derwer ***** válasza:

C#-ban (többnyire) üzleti alkalmazásokat fejlesztenek. Itt még mindig teljesen valós a 90+ %.

A mobil platformokra meg szintén van jópár nyelv...

2017. ápr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 SimkoL ***** válasza:
2017. ápr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

@SimkoL:


Na de ez csak desktop. Már felnőtt egy generáció, amely nem is vásárol desktop masinát.

Még az is ide tartozik, hogy nem csak desktop fejlesztési szegmens van, hanem sok más egyéb is. Na, ezen egyéb szegmensekben a Microsoft részesedése mikrométerrel mérhető csak.

2017. ápr. 3. 11:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!