Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java Boolean feladat megoldás...

Java Boolean feladat megoldás értékelése?!

Figyelt kérdés

CoddingBat frappáns feladata:

Your cell phone rings. Return true if you should answer it. Normally you answer, except in the morning you only answer if it is your mom calling. In all cases, if you are asleep, you do not answer.


válasz: return (!isMorning || isMom) && !isAsleep;


Kérdésem: Nem értem a válasz mikéntjét,mi alapján dönti el a program az állításokat. a "!" "tagadásra" használjuk,igaz?Nem értem, a program honnan tudja,hogy mit kell vissza adnia.Esetleg olyan ember,aki jártasabb benne,mint én,tudna segíteni? Előre is köszönöm!!



2017. ápr. 14. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy logikai kifejezés, igazából Javahoz nincs sok köze, de még a programozáshoz sem nagyon, csak annyira, hogy a C nyelvcsaládba - igen, a Java is az - tartozó nyelvekben így jelüljük a tagadást, az és és vagy kapcsolatokat.


Az isMorning, isMom és isAsleep három lokiai változó (igaz vagy hamis értékkel)

A kifejezés akkor lesz igaz, ha nincs reggel (!isMorning) vagy anyukád hív (|| isMom).


Illetve még a legvégén hozzá van és-elve hogy !isAsleep, mert nyilván csak akkor fogadod a hívást.

2017. ápr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én igazából nem értem mit nem értesz.
2017. ápr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most már értem,köszönöm az elsőnek!!!
2017. ápr. 14. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!