Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Erdemes JavaScript et tanulni?

Erdemes JavaScript et tanulni?

Figyelt kérdés

Erdekel a weblapfejlesztes majd szeretnek sajatot es mindenhol azt ilvasom, hogy a JavaScript a legjobb kezdes mert van benne sikerelmeny! Jobban erdekelnek ezek a kliens oldalu nyelvek, bar tudom a szerver oldaluakkal jobban el lehet helyeszkedni.

Azert JavaScript el is el lehet helyeszkedni nem minimalberert nem?



2017. ápr. 22. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
A JS kliensoldali nyelv. Csak ezzel nem fogsz tudni elhelyezkedni, kell hozzá sok egyéb ismeret.
2017. ápr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, érdemes, nagyon is. JavaScriptet tudsz használni kliens oldalon, szerver oldalon, mobilappok készítéséhez, asztali alkalmazások készítéséhez.


Elég ritka jelenleg a jó JS fejlesztő, aki a jQuery-n kívül máshoz is ért. Én multinál dolgozok, legfőképp javascript fejlesztő vagyok, durván átlag fölötti a keresetem.

2017. ápr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mint a többi területen, a webfejlesztésben is lehet csúnya fizukat zsebrevágni. De a szimpla JS tudás ahhoz kevéske, sokkal nagyobb hangsúly van a környező technológiák, keretrendszerek alapos ismeretén, ezek pedig igen sűrűn változnak. Szóval nagyon naprakésznek kell lenni :)
2017. ápr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Nekem az a tapasztalatom, hogy fontosabb a JS komoly ismerete, mint az, hogy milyen keretrendszert használsz. Ha megérted, hogy mi hogyan működik benne, nem lesz nagy cucc megtanulni egy Angular-t, vagy React-et. Ezek csak akkor nehezek, ha nem ismered jól a nyelvet, akkor minden "csak úgy" működik, meg kell tanulni.


Nem annyira egyszerű nyelv, mint sokan gondolják. Alap szintű ismeretekkel tovább el lehet jutni benne, mint sok más nyelvben, talán ezért van, hogy sokan itt megállnak.

2017. ápr. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Nehéz nyelv. Érdemes megtanulni. A php fele olyan nehéz szerintem.
2017. ápr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Tanulj hozzá mást is. Inkább több nyelvből legyél először "közepesen jó" majd később ráérsz specifikálódni.

Ettől fogva érdemes. De ne főnyelvnek.

2017. ápr. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Hali!


Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdésed, de a saját meglátásom:

4-5 éve azt mondtam volna, hogy NEM, most viszont azt mondom, hogy IGEN, nagyon is, de ne csak nativ JS-ben gondolkodj, és jQuerry-ben, hanem Angular4/5, AngularJS, React, és ami jön fel mostanság a Vue.js.....


Arról a nagy előnyről ne is beszéljünk, hogy ha szerveren oldali JS, akkor Nodejs... lehet benne durvulni, és ezeket meg is fizetik....


Egy hátránya, ami egyben előnye is, hogy túl sok JS libreries/framework van hozzá, itt óvatosnak kell lenni, érdemes olyat elsajátítani, ami mögött nagy cég áll, pölö: Angular - gugli, vagy React - facebook... Én ezért félek a vue.js-től .....


Másik, sok fejlesztő barátom mondja, hogy utálják a JS-st, mert gyengén típusos (én ezt szeretem benne amúgy), de erre a válaszom: Typescript :D


Én is junior js dev vok (vagy vmi olyasmi), de nagyon érdekelnek a különböző JS technológiák :D

2018. febr. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

NAGYON IS! a nodejs óra elszabadult a Javascript és elhagyta a browser-t és a frontend-et. Lépten nyomon újabb JS Frameworkök jelennek meg. Javascriptben írt Tool-lal buildeled (igen, buildeled!) a Javascriptben írt kódodat és Javascriptben írt Serveren futtatod... Üdv 2018-ban! :)


P.S.: FONTOS! Legalább ES6-ot és reactive programozást tanulj, a document.getElementById már semmire sem elég!

2018. márc. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!