Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szenzoroknál általában az...

Szenzoroknál általában az adatfeldolgozás a felhasznalo szamara láthatatlan, valamint az adatfeldolgozas a szenzor processzoraban tortenik?

Figyelt kérdés

Konkretan ez a szenzor erdeke: MPU-9150


ezt irja a gyarto:


"The MPU-9150 is a System in Package (SiP) that combines two chips: the MPU-6050, which contains a 3-axis gyroscope, 3-axis accelerometer, and an onboard Digital Motion Processor™ (DMP™) capable of processing complex MotionFusion algorithms; and the AK8975, a 3-axis digital compass. The part’s integrated 6-axis MotionFusion algorithms access all internal sensors to gather a full set of sensor data."



[link]


konyvtar pedig ez amit hazsnalok:

[link]


AZ erdekelne,hogy hogyan szamitsa ki a kvaternionokat (quaternions) majd ebbol az Euler angles, Euler szogeket


2017. máj. 7. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, azt már a driver csinálja, az az a cpu-d
2017. máj. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ertem, en azt hittem hogy a chipen van meg valamilyen mas processzor is.


ebbol gondoltam:

MPU-6050, which contains a 3-axis gyroscope, 3-axis accelerometer, and an onboard Digital Motion Processor™ (DMP™) capable of processing complex MotionFusion algorithm

2017. máj. 7. 13:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Van olyan, amiben csak az AD van, mivel ugye többnyire analóg jelet kell átalakítani digitálissá, de van olyan is, ami előfeldolgoz és valamilyen "fogyasztható formában" olvasható ki az adat belőle.

Akad ami olyan, hogy sokféle formátumban és sok féle módon (serial bus, iiC bus, stb.) képes továbbítani a mért (és számított) adatot a központi egység felé. Pl. GPS modulok.

2017. máj. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!