Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek reális célkitűzés...

Szerintetek reális célkitűzés az, hogy programozó szeretnék lenni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nem informatikai szakon tanulok az egyetemen, de fogalkozom már a programozással 4-5 hónapja. Amikor elkezdtem, nagyon gyorsan tanultam, ragatak rám a dolgok és nagyon élveztem. Mostanában fogalmazódott bennem, hogy szeretnék munka szintjén is ezzel foglalkozni, mivel a sima diplomálmmal nem leszek versenyképes valószínűleg. Milyen szinten kell lennem ahhoz, hogy felvegyenek egy junior állásra?


C volt a kezdő nyelvem, nagyon ragadt rám, a pointerekkel sem voltak kondjaim, pedig azok szoktak buktatók lenni. Most kezdek el Java -val foglalkozni komolyabban, próbálok átállni az OOP -ra. Nyáron megyek az EPAM-hoz Java bootcamp-re ha minden jól megy, ott biztosan tudok még fejlődni. Szerintetek járható út ez így, attól eltekintve hogy nem lesz szakirányú diplomám? Mit tanácsoltok ha programozó szeretnék lenni? Azon kívűl hogy:


for (int i=0 ; i< 3 ; i++ ) {


System.out.println("Practice!") ;

}



2017. máj. 7. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, járható út. Csak rajtad múlik, tanulj sokat, folyamatosan, bővítsd a tudásod, ha szorgalmas vagy, és szereted is, akkor menni fog.
2017. máj. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem járhatatlan út, ahogy vázolod. Fejleszd magad.

A ciklusváltozót már meg is emelheted a jelenlegi 16. hatványára. :o)


Sok sikert!

2017. máj. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a diploma, akármilyen is, már egy jó pont, de ha humán vagy, akkor a matekra erősen gyalogolj rá, mert nagyon kelleni fog. Persze sanszos, hogy anélkül is alkalmazni fognak, de ha nincs komoly matek, akkor pár év múlva besülsz és csak szimpla kóder maradsz, lényegesen alacsonyabb fizetésért.
2017. máj. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Reál vagyok, és soha nem volt gondom a matekkal. Emelt szinten nem tanultam (integrálás, deriválás..) de a logikám szerintem elég jó.
2017. máj. 7. 23:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Az remek, ha reál vagy, pláne ha tanulsz is matekot, de a logika csak egy darabig lesz elég. Meg fogod látni.
2017. máj. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok feladatkörben a matematikai logika a legfontosabb egy programozónak. Ezt érdemes megismerni, nem egy egyszerű téma.
2017. máj. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én szoftverfejlesztőként dolgozó munkatársaim nagyrészének nincs informatikai végzettsége. Ez nem igazán hátráltatja őket semmiben. Ha eleget tanulsz bármi lehet belőled.
2017. máj. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha idővel feljebb akarnak lépkedni a ranglétrán akkor sem hátráltatja őket?


Gondolom ha van egy magasabb pozíció, akkor azért döntő lehet a diploma megléte. Vagy teljes mértékben a tapasztalat, tudás számít?

2017. máj. 8. 08:30
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Egy normális cégnél az számít, hogy mennyire tudod hatékonyan betölteni azt a magasabb pozíciót, nem az, hogy évekell ezelőtt milyen diplomát szereztél.
2017. máj. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!