Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Arduino kijelző miért nem...

Arduino kijelző miért nem működik?

Figyelt kérdés

I2C-vel van egy 16x2-es Display. Kiderítettem, hogy 0x27-es.

Amint bekötöttem, elkezdett világítani a háttérvilágítás. De ha egy nagyon egyszerű programot le akarok futtatni rajta, akkor minden elsötétül. Próbáltam a kontrasztot is változtatni rajta, úgy sem sikerült. A háttérvilágítást is csak úgy lehetett újra látni, ha egy olyan programot futtattam rajta, aminek semmi köze a kijelzőhöz és előtte újra be kellett dugni a Usb-t

Ezt az egyszerű programot próbáltam futtatni:

#include <Wire.h>

#include <LiquidCrystal_I2C.h>


LiquidCrystal_I2C lcd(0x27,16,2);


void setup()

{

lcd.init();

lcd.backlight();

lcd.print("Miert nem mukodsz...");

}


void loop()

{}



2017. máj. 8. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Sanszos, hogy az USB portod nem ad le annyi kakaót, hogy elég legyen az Arduinonak is meg az LCD-nek is. Szerintem az LCD-t külön meg kellene tápolni.
2017. máj. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
magát a LiquidCrystal_I2C.h t letöltötted? amúgy úgy tudom van több fajta ilyen lcd arduinohoz
2017. máj. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 .. hát az kefének hangzik, de nem hiszem, hogy az lenne a probléma, mert a backlight anélkul elég erosen világít /most lehet, hogy nagy hulyeséget írtam, nem nagyon értek hozzá/


#2 .. Letoltottem, anélkul el sem tudtam volna indítani a programot. Csak az a fura,hogy tobbet kipróbáltam és egyikkel sem mukodik az lcd.begin(), csak az lcd.init(), pedig a headerben definiálva volt a begin is

2017. máj. 9. 09:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Két dolog lehet:

1. Valóban kevés a nafta az LCD meghajtásához, de ez a kevésbé valószinű.

2. Úgy vezérled meg az LDC kontrollerét (szándékodon kívül), hogy az hanyattveri magát tőle. Tehát, rosszul. Ez valószinűbb.

Azonosítsd be a kijelzőt, ha kér speckó include file-t akkor azt használd. Először egy karakter kiiratásával elégedj meg.

2017. máj. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vortrex ***** válasza:

Ha i2c-t használsz, akkor a program elején fel kell konfigolni a vezérlőt.

Itt szépen levezetik, mit hogyan: [link]


Meg esetleg itt van, amit az én kijelzőmhöz használok, egy nap volt, mire meglett a megfelelő pin kiosztás, hátha jó


#define I2C_ADDR 0x3F

#define BACKLIGHT_PIN 3

#define En_pin 2

#define Rw_pin 1

#define Rs_pin 0

#define D4_pin 4

#define D5_pin 5

#define D6_pin 6

#define D7_pin 7

2017. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Erre az oldalra én is rátaláltam, csak sajnos nem értem, hogyha az I2C-n 4 pin van, akkor miért van szükség további pinekre:

#define En_pin 2

#define Rw_pin 1

#define Rs_pin 0

#define D4_pin 4

#define D5_pin 5

#define D6_pin 6

#define D7_pin 7

és hogy ezeket hova kell bekötni?

Ráadásul nekem szinte az osszes pin már használatban van gombokra, ledekre

2017. jún. 9. 13:11
 7/9 Vortrex ***** válasza:

Valami félreérés lesz a dologban. Így kell, hogy kinézzen a konstrukció: [link]

A fekete panel az I2C-s LCD vezérlő, ami 4 pinnel csatlakozik az arduino-ra:

VCC - 5V

GND - GND

SDA - A4

SCL - A5


A jobboldaliak az arduino pinjei, fontos hogy így legyen bekötve.


A másik 16 pin a vezérlőn meg az LCD panelt vezérli, és azok működését kell a program elején definiálni, valahogy így:


#include <Wire.h>

#include <LCD.h>

#include <LiquidCrystal_I2C.h>



#define I2C_ADDR 0x3F // LCD panel címe

#define BACKLIGHT_PIN 3

#define En_pin 2

#define Rw_pin 1

#define Rs_pin 0

#define D4_pin 4

#define D5_pin 5

#define D6_pin 6

#define D7_pin 7


LiquidCrystal_I2C lcd(I2C_ADDR,En_pin,Rw_pin,Rs_pin,D4_pin,D5_pin,D6_pin,D7_pin);


void setup()

{

lcd.begin (16,2); // initialize the lcd

// Switch on the backlight

lcd.setBacklightPin(BACKLIGHT_PIN,POSITIVE);

lcd.setBacklight(HIGH);

}



Tehát meg kell hívni a LiquidCrystal_I2C.h-t (ez egy custom fejlesztésű fájl, külön le kell tölteni és bemásolni az arduino/libraries mappába) és az lcd(...) paranccsal meg beállítani a I2C vezérlőnek a működését.

2017. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tök ugyanazt a programot elindítottam (address megváltoztatásával), de sajnos így sem jelent meg egy karakter sem, csak ki-be kapcsolt x másodpercenként a háttércilágítás (ahogy a loopban meg volt adva) :/

De azért köszönöm a választ :)

2017. jún. 11. 21:18
 9/9 anonim válasza:

Ezzel én is ráfáztam. A jelenség ugyanaz volt.

A modult többen is hamisítják, ami nem baj, mert remekül mennek azok is DE !

össze vannak keverve az i2c kimeneti pontjai (amik a kijelzőre mennek), okozott némi fejtörést. A háttérvilágítást is mindig vissza kellett kapcsolnom, mert minden új kiiratásnál levette

2017. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!