Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen fő területei vannak a...

Milyen fő területei vannak a programozásnak?

Figyelt kérdés

Hogyan lehetne felosztani témakörök, kategóriák szerint a programozást? Szeretnék elkezdeni valamilyen programnyelvet tanulni, én a weblapszerkesztésre gondoltam elsőkörben (ahhoz ugye a HTMP, PHP tartozik).


Jó ötlet ezzel kezdeni?


2017. máj. 21. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
A PHP-nál nem sok rosszabb dolog történt még a programozásban.
2017. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, kezdhetsz azzal, én is úgy kezdtem.

#1: mi bajod a PHP-val?

2017. máj. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Hogy moslék, csak annyi.
2017. máj. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Errefelé szinte mindenki csak php-ről beszél, amikor webről van szó, viszont sok más lehetőség is van, ami jobb megoldás lehet, megoldandó problémától függően.


C#, Java, Python, Ruby, JavaScript, C++, Go, Scala, Clojure mind nagyon jó szerver oldali nyelvek. Ha most akarsz megtanulni programozni, és a web érdekel, talán ezek egyikével jobban jársz, mert nem CSAK webes fejlesztésre tudod őket használni. Ha később mégsem webbel akarsz foglalkozni, akkor könnyen válthatsz, nyelven belül maradva.

2017. máj. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ennyit a PHP-ről...

2017. máj. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%
A weblapszerkesztés nem programozás. Ha webes alkalmazásokat akarsz fejleszteni, akkor szükséged lesz szerver oldali (pl. C#), adatbázis oldali (SQL) és kliens oldali tudásra. Utóbbiból leginkább valamilyen javascriptes framework-öt érdemes tanulmányozni (Angular, stb.), mert úgy tűnik az a jövő (vagy már a jelen).
2017. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!