Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A for és a while ciklus...

A for és a while ciklus magjában miben tér el a continue utasítás működése?

Figyelt kérdés
2017. máj. 29. 16:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%

for ciklus minden egyes lefutása után végrehajtódik a for ciklus harmadik argumentuma. Ezért a for ban ez nem okozhat végtelen ciklust míg while ban igen mert a continue eredménye az hogy megszakítja a blokkban levő kód futását ez pedig ahhoz vezethet hogy a while ciklus feltételében egy számláláshoz használt változó ami mondjuk a continue után van sosem fog tudni lefutni. De ehhez az kell hogy minden keretben lefusson a continue.

Ezért is számlálós ciklus a for neve mert történhet bármi a for harmadik paramétere a ciklus egyszeri lefutása után minden esetben megtörténik ezért számlálásra tökéletes.

2017. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
még annyit hogy ebből láthatod hogy a különbség a két fajta ciklus közt abból fakad hogy a for ciklus összetettebb mivel számlálásokhoz találták ki és nem azért van ez mert eltérően működne a continue.
2017. máj. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 1-es. Semmiben nem különbözik lényegileg.

A for ciklusban valóban lefut az utolsó paraméter, de attól még ugyanúgy lehet végtelen ciklus. Például a múltkor én így jártam:

for(int a=0; a<10; i++){//valami}

Na ez az életben nem áll meg, mert az i-t növeli, és az a-t vizsgálja.

Kérdezőnek pedig: assembly kódba fordítva ugyanúgy egy jump utasítás (vagy valamely alváltozata) van, nincs lényegi különbség. Csak for esetén tényleg van egy plussz utasítás, ami a for 3. paraméterét végrehajtja, ha van olyanja.

2017. máj. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen ez igaz de én azért hagytam figyelmen kívül amit most te írtál a válaszomkor mert helytelen erre a célra a for alkalmazása még ha működik is. A for számlálásra van kitalálva.Annak számolására hogy hányszor kell neki lefutni és nem pedig valami más dolognak, ez pedig csak úgy működhet ha te ezt a számlálót alkalmazod a feltételében is.

Rossz ciklust használtál akkor szerintem. :D

2017. máj. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szebb volna while val ha a ciklusod lefutásának mennyisége nem valaminek a darabszámán múlik.
2017. máj. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
A continue használata ugyan akkora hiba, mintha gotut használnál, ne használd.
2017. máj. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Mondja ezt egy olyan valaki, aki le se tudja írni a goto kulcsszót.
2017. máj. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Miért volna hiba a használata most mi átláthatóbb,szebb az ha egy ciklus feltétele letisztultabb vagy az ha becsusszantunk egy continue utasítást.

Nekem az utóbbi.

2017. máj. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#8: igen, persze, az ilyen álomvilágban élő kezdő programozók használnak gotút is!
2017. máj. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A goto szerintem is rontja egy kód olvashatóságát de a continue az egy kicsit sem. Teljesen magától értetődő hogy ha meglátunk egy continue utasítást akkor az ott azt jelenti hogy kihaggyjuk az őt követő részeket és nem nehéz kitalálni hogy hová ugrunk mert a ciklus elejére mindig.

Ha neked átláthatatlan a continue akkor te még kezdőbb vagy mint én.

2017. máj. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!