Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen API-kat, Framework-öket...

Milyen API-kat, Framework-öket és technológiákat érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés

Annyi, de annyi kérdés van már arról, hogy melyik programnyelvet érdemes megtanulni, melyik a jobb a piacon, stb. Én arra lennék kíváncsi, hogy Java és C++ nyelveken melyik technológiákba, keretrendszerekbe érdemes jobban belemászni? Mi az, amit használnak cégeknél előszeretettel?


Illetve a különböző területeken milyen fejlesztői környezeteket használnak leginkább (pl. játékok, webalkalmazások, felhasználói segédprogramok, beágyazott rendszerek, okostelefonok, stb)?


Előre is köszönöm!


2017. máj. 31. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Ma már a világon a legtőb helyen c#ot vagy javat használnak a c+ vissza szorult főleg kutatásra és operáció rendszer fejlesztésre használják de viszont már pl a windows 10 egy része is c#ba lett meg csinálva. A java meg web lap készítesre és aztali alkalmazások készítésére is alkalmas lásd swing. Ha web lapot akarsz csinálni ajánlom figyelmedbe a html5öt! Ha megis maradsz a c+nal akkor pl Qt keret rendszert sokan használnak de facto szabványa lett szinte a guis alkalmazásoknak. És crops platform is még mobil telefonra is tudsz csinálni vele alkalmazást.
2017. máj. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legalább ne szólnál hozzá, kedves #1, ha fogalmad sincs a témáról...
2017. máj. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szócséplés nélkül:


Java:

- Spring Framework

- Hibernate

- Thymeleaf Template Engine (de template motorból van sokféle)


C++:

- Qt

- Boost library


Cég-cég között is van különbség. Inkább ajánlok álláshirdetések olvasgatását, hogy mit várnak el. Ennél jobb táppont nincs külső szemmel.


Webalkalmazás alatt mit értesz?

- HTTP protokollon elérhető WebService? (Java inkább)

- Weboldal (PHP, de látogatás függő Facebook, Twitter és Wikipedia is PHP-s mondjuk)

[link]


Okostelefon mármint Android?

Java - Android Studio IDE


Játék: C++

(Vagy böngészős: Three.js)


Beágyazott rendszerek:

Inkább C, C++ de az Assembly se elképzelhetetlen. De persze lennie kell olyannak ami fel is tudja dolgozni.

(!!! Nem feltétlen x86 architektúra ez, ahogy a telefonok is ARM-re épülnek !!!)

2017. máj. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :) Igen szerintem is jó ötlet álláshirdetéseket olvasni, csak úgy gondoltam van jobb módja is az információ összeszedésének.


"Webalkalmazás alatt mit értesz?"

Komplett front-end && back-end munkához használatos eszközökre vagyok kíváncsi. HTTP protokoll vagy weboldal a kérdés szempontjából lényegtelen, mindenre kíváncsi vagyok. :D


"Okostelefon mármint Android?"

Android, iOS, Windows Phone, itt is minden érdekelne.


Játékokra nézegettem különböző API-kat, IDE-ket, mint: cocos2d, jmonkeyengine, unity, libdgx, lwjgl, stb. Mondjuk így visszagondolva játékokra annyira nem is lehet pontos választ adni, hiszen rengeteg módja van, rengeteg platform, műfaj, környezet megnehezíti a legmegfelelőbb IDE kiválasztását.


A beágyazott rendszerek annyira nem az én világom, de van már tapasztalatom a VHDL, és LabView programozás használatában, ilyesfélékre lennék még kíváncsi. Mert látom a hírekben is, hogy ezeket az új szoftvereket használják már a mérnökök is, lehet egyszer kedvet kapok jobban szétnézni arra az irányba is.

2017. máj. 31. 20:28
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat, a VHDL az egy hardverleíró nyelv. Az utolsó mondatomban ferdítettem kicsit. :) A szoftver amit használtam VHDL programozáshoz az ISE Design.
2017. máj. 31. 20:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyeneket nem lehet felsorolni. Eleve a cél határozza meg az eszközt és előfordulhat, ahogy elő is fordul, hogy egy új valami pillanatok alatt kiüti a régit.

Bármibe is fogsz, annak lesz hozadéka, az ismeretek egy részét hasznosíthatod majd másutt.

2017. máj. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!