Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyelven érdemes kommuni...

Milyen nyelven érdemes kommunikálni a gépekkel?

Figyelt kérdés
Egy nagyon egyszerű dologra lennék kíváncsi, bár a megvalósítása annál összetettebb: szeretném megtanítani a programomat arra, hogy, ha X bekövetkezik, akkor Y is. Én azt mondom, hogy X bekövetkezett, ő pedig írja ki, hogy Y is. És ehhez hasonló logikai következtetéseket tudjon vonni. Nyilván az lenne nekem a legjobb, ha magyarul tudnánk kommunikálni, a gépnek pedig az, ha bináris számsorozatokkal. Melyik az a logikai nyelv, amit én még megértek, és a gépnek már le tudom fordítani, viszonylag egyszerűen?

2017. máj. 29. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Induló pontnak: [link]
2017. máj. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Boole algebra.
2017. máj. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Prolog
2017. máj. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Prolog" +1.

De vigyázat, ez nem procedurális nyelv, mint mondjuk a C, Pascal, stb.

2017. máj. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Jól kiszúrtok szegénnyel, prologosok.

A prolog ma már nem cikk, a kérdező pedig meg tudja oldani az óhaját bármely ma is használatos nyelvvel.

2017. máj. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

[link]


Ez kell csak, meg minimális basic, C vagy pascal tudás.

2017. máj. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Lojban. Mesterséges emberi nyelv gépszerű szintaxissal, úgyhogy pont ott leszel, hogy a gépnek (nagyjából) csak a mondanivalód értelmével kell küzdenie, míg neked (nagyjából) csak a lojban nyelvtannal. Megosztoztok a terhen. :D
2017. máj. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát. Ment a zöld kéz (szinte) mindenkinek.

Jó a link, amit az #1-es küldött, de én épp az értelmezgetés nehézségeit szeretném elkerülni, azzal, hogy én tanulok meg egy, ha úgy tetszik (de ez vitatható) primitívebb nyelvtant, amiben nincsenek ragok, toldalékok és a többi.

A prolog jónak jó, de nem a programozási nyelv érdekel engem, hanem a nyelvtan.

No, a lojban viszont ígéretesnek tűnik, ha nem is lojbani szavakkal, hanem magyarul, de ugyanazon nyelvtani szabályokkal lehet célrevezető lenne. Bár nem tudom, lehet megéri megtanulni azt a nyelvet. Mit gondoltok vagy felejtős?

2017. máj. 30. 12:57
 9/10 anonim válasza:

Szerintem, ha ilyet szeretnél, érdemes megtanulnod a szavakat is. Egyrészt azért, hogy ne "feledkezz el magadról" kommunikáció közben, és ne keverd össze a magyar nyelvtan szabályait a hibrid szabályokkal, másrészt mert tanulás közben alaposabban meg tudod ismerni a nyelvet, aminek sok logikai vonatkozása van. Ha a lojbanra jellemző gondolkodásmódot elsajátítod egy kicsit, akkor még más nyelvekkel kapcsolatban is könnyen megérthetsz dolgokat.


Egyébként azt hiszem, hogy voltak hasonló próbálkozások az angollal is, ami azért a magyarnál egyszerűbb nyelv. Ilyen a SHRDLU például ( [link] Ilyesmit szeretnél megvalósítani?

2017. máj. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, a SHRDLU-hoz szeretnék valami hasonlót. De azt nem várom el a programtól, hogy megtanuljon (megtanítsam) egy ilyen összetett természetes nyelvet, mint az angol, a magyarról nem is beszélve. Valami mesterséges nyelvet szeretnék, ami a lehető legegyszerűbb és a lehető legegyértelműbb.
2017. máj. 31. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!