Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java-t szeretnék tanulni,...

Java-t szeretnék tanulni, hogyan kezdjek neki, hogy mihamarabb olyan szintre érjek, amivel már fejlesztői pozíciókra is lehet jelentkezni? . NET/C# több éves tapasztalattal rendelkezem.

Figyelt kérdés
2017. jún. 6. 13:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Fejlesztői környezet: Eclipse, Netbeans.
2017. jún. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
IntelliJ-t meg se említed? :D
2017. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A napokban telepítettem mindhármat. (Eclipse, NetBeans, IntelliJ)

Köszönöm az eddigi konstruktív válaszokat.

2017. jún. 7. 09:00
 14/21 anonim ***** válasza:

Több év C# után, ez a lényeges kérdés, h milyen keretrendszer?

Ráadásul erről 1000 és 1000 leírás van, h melyik környzet miért jó.

Aki több éve C#-ozik az megától utána néz ezeknek. Mert más hiába írja be, h melyik keretrendszer, másik ember mást ír.

Jobb lett volna őszintének lenni, h fingod sincs.

2017. jún. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Miről nincs "fingom"?
2017. jún. 7. 13:09
 16/21 A kérdező kommentje:

14:

Nem tudom te ki a fenének képzeled magad, de eltakarodhatnál már innét a francba. Valszeg te vontad előzőleg is kétségbe a szakmai hátteremet, nos, lesz@rom mit gondolsz róla, de vannak itt segítőkész, tisztességes emberek is, azok előtt írom, hogy csak annyi "fingom" van hozzá, hogy nemzetközi ASP.NET/C# projektekben dolgoztam agile/scrum környezetben olyan cégeknek, pl. mint a Siemens AG. Stílusodból sejtve a köztünk lévő korkülönbséget, lehet, hogy te még kisautóval játszottál, amikor én már fejlesztettem. Ezért, szeretném, ha a nagyképű, semmitmondó kommentjeidtől a továbbiakban megkímélnél.

Az, hogy mit és kit kérdezek meg szakmai kérdésekben, az én dolgom, és ha nem tudsz mást csak derogálni, akkor inkább fogd be a pofádat és ne mérgezd itt a világegyetemet.

2017. jún. 7. 13:22
 17/21 A kérdező kommentje:

14:

Egyébként meg, mi legyen a lényeges kérdés több év C# után, ha nem a keretrendszerek?

Hogy mi különbség az integer meg a string között?

2017. jún. 7. 13:37
 18/21 anonim ***** válasza:

Nyilván aki C#-ot tanult és használt nem fogja tudni, hogy Java-ban mik a standard toolok és frameworkok.


Egyébként címszavakban: Java alapok nyilván, ha komolyan akarsz foglalkozni vele. Java-ban hogyan és miért néznek így ki a generikusok, többszálúság, ehhez kapcsolódó frameworkok, pl az executor framework. Az effective java könyv is hasznos lehet, equals -> hashcode, toString, meg egyéb dolgok.


Build tool-ok közül a maven a legelterjedtebb.

Illetve a Spring az, amit minden valamirevaló java fejlesztőnek ismernie kell, a JavaEE fejlődésének az irányát is nagyon befolyásolta, csak ennyire komoly cucc.


Illetve hirtelen ennyi. A nyelvi alapok ismerete tényleg fontos, és akár fejlesztettél x évig, akár nem, ez nem egy-két napos dolog. Megtanulni, hogy itt mi hogyan van, miért van így, milyen újabb és újabb apró kis feature-ök vannak, pl try-with-resources, ami kis pici valami, de nagyon boldoggá tud tenni.


Illetve a JUnit, mint Unit testing framework. Ez kb még ami standard.

2017. jún. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

[link]


Keretrendszerre meg:

Spring (Úgy mindenre kb.)

Hibernate (Adatbázisra)

Thyemeleaf Template Engine

2017. jún. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Igen, valóban a hibernate.
2017. jún. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!