Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valamit hallottam, hogy ha...

Valamit hallottam, hogy ha beirok valahova egy filet akkor a gép gyorsabban megtalálja. Mi ez?

Figyelt kérdés
2017. jún. 7. 09:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Ami igazán jól működik az a TotalCommander keresője pl.
2017. jún. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
én valami olyasmit hallottam, hogy valami listába kell beírni s akkor egy program meg tudja hívni bárhol is van, bármelyik alkönyvtárban
2017. jún. 7. 10:42
 3/30 anonim ***** válasza:

Úgy hívják, hogy "alias" :D

Amúgy nettó baromság ez.


1: Az abszolút útvonallal azonnal megtalálható, feltéve, ha nem mozdítod el

2: Egy fájl neve nem definiálja, hogy hol található

3: Valóban van egy "alias" név, amire rádefiniálod a fájl helyét, de 1)-re hivatkozol egy alias neven. Tehát ha elmozdítod, ugyanúgy nem ér semmit


4: Amit te mondasz, hogy bárhonnan, akkor a következő feltételnek kell teljesülnie:

- Minden elmozdításkor meg kell keresni: tehát előteremted az [1] pont feltételét, hogy megtudod a helyét, ami erőforrást igényel. Sőt! Ha sűrűn mozgatod, akkor minden mozgatás után ÚJRA meg kell keresni.

- A keresett fájl neve SEHOL SE ismétlődhet, mert többes találat jön létre. Tudjuk, hogy 2 mappában ugyanaz a fájl létezhet, vagy két különböző fájl ugyanazon névvel.

2017. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Igazából megoldható lenne ez, a kérdés az megoldotta e valaki a számítástechnika közel 100 éve alatt vagy most kell megoldani ha akarok ilyent?


4/a:A megkeresés lehetséges. Minden művelet erőforrást igényel, ha ez gond akkor le kell kapcsolni a számítógépet s semmilyen alkalmazást nem szabad futtatni. Hisz másképp erőforrást használunk.

4/b:Való igaz ha nincs mozgatás akkor relatíve erőforrás szabadul fel.

4/c: Az ismétlődést meg lehet oldani pl. azzal, hogy a kérdéses fájlt azonosító karaktersorral látja el az alkalmazás. Igaz ez is erőforrást igényel és ha ez még mindig baj akkor megint csak probléma van. Ráadásul az eljárás HDD kapacitást is igényel pl. egy mai 3 TB-s HDD-nek akár az 0.000000003 %-át is elhasználhatja ez pedig rettenetes teher.

2017. jún. 7. 11:18
 5/30 anonim ***** válasza:
Erre már van megoldás nagyon régóta. Windowsban pl indexelő szolgáltatás a neve, ami pont azt a célt szolgálja, hogy gyorsabban hajtódjon végre a keresés. Nem kell neked semmit csinálni, teljesen automatikusan megy a háttérben, neked csak a keresőt kell használni, ha meg akarsz valamit találni.
2017. jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Lehet pont ez az indexelés amire gondoltam, de ezek szerint ez már most is van...
2017. jún. 7. 12:58
 7/30 anonim ***** válasza:

Félrebeszél szokás szerint a sok gyökér.

A Path-hez kell hozzáádni és semmi köze a kereséshez.

Arra való, hogy egy alkalmazás a teljes elérési útvonala nélkül is elérhető legyen bármelyik mappából.

2017. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
és ez hogy megy a gyakorlatban? mi az a path? hol találom?
2017. jún. 7. 17:48
 9/30 A kérdező kommentje:
ez is olyasmi amire eredetileg gondoltam.
2017. jún. 7. 17:49
 10/30 A kérdező kommentje:
képre is igaz?
2017. jún. 7. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!