Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen végzettség szükséges?

Milyen végzettség szükséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Programozóként szeretnék elhelyezkedni.

Nem mérnöki, programozó informatikus!

Ha normális állást szeretnék,(jó körülmények, jó fizetés) akkor milyen végzettséggel kell rendelkeznem? Elég ha elvégzem a középiskolát, vagy szükséges egyetem/főiskola? És ez hány + évet jelentene?

Kezdetben magyarországon dolgoznék, hogy meglegyen az anyagi háttér, mert későbbiekben külföldön szeretném folytatni a programozást. Ez azt jelentené, hogy komolyabb szinten foglalkoznék a programozással.

Angolt tanulok, és tudtommal kelleni is fog, de ezzel nincs gond, mert szeretem a nyelvet, és tanulom is rendesen.


2017. jún. 17. 03:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó körülményeket és jó fizetést legnagyobb valószínűséggel egy nagy cégnél/multinál kapsz, oda pedig diploma kell. Alapjában véve elég egy főiskola is, ez 3 évet jelent. Természetesen egy 5 éves egyetemi diploma még jobb, főleg ha utána külföldre mész. Viszont az is fontos, hogy se a főiskolán, se az egyetemen nem fogsz megtanulni úgy programozni, hogy aztán el is tudj azzal helyezkedni. Iskolán kívül is rengeteget kell gyakorolni, tanulni. Legjobb lenne, ha el tudnál menni iskola közben egy céghez gyakornoknak. Fizetést is kapnál és iskola végén állásod is lenne rögtön, ha megfelelő teljesítményt nyújtasz.
2017. jún. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából az sem jelent problémát, hogy főiskola mellett tanuljak, mert már most általánosban is nagyon vonzz ez az egész dolog. Igaz, még azt sem mondhatnám, hogy az alapokat ismerem, de már bele-bele kóstolgattam a nyelvekbe. HTML-ből mondjuk 2 órán át tartottam előadást az osztályomnak.

Írtad, hogy jó volna ha suli mellett is el tudnék menni valamilyen céghez. Elég az érettségi, vagy OKJ is kellene? Vagy lényegtelen? Ha nincs OKJ-m, milyen hátrányt szenvedhetek? Főiskolára ugyan úgy mehetek?

2017. jún. 17. 09:43
 3/4 Piert ***** válasza:
Ez elég változatos, mert pont a programozó az a szakma, ami gyakorlatilag egyáltalán nem végzettségfüggő. Nagyobb cégeknél általában persze feltétel egy legalább főiskolai (BSc) végzettség, de ennek nem feltétlen a tudás az oka, mert ahogy az előző is írta, az egyetem nem ad akkora tudást. Viszont az is igaz, hogy a diploma szignifikánsan meg tudja emelni a fizetésedet, így amennyiben lehetőséged van rá, szerintem próbálj végzettséget szerezni (ugyanitt: az okj-t felejtsd el, mert egyfelől semmit se ér, másfelől időpocsékolás).
2017. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek!
2017. jún. 17. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!