Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi a különbség a cnc programoz...

Mi a különbség a cnc programozó és a gépállító között?

Figyelt kérdés
Végeztem egy Cad Cam infós képzést és nem tudom milyen irányba menjek. Pontosabban a cnc programozó mit csinál mert eddig úgy tudtam,hogy a cam program írja meg.

2017. júl. 16. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A cnc programozó megírja a programot és teszteli. A gépállító szerszámot cserél, betölti a programot és felügyeli a működését.
2017. júl. 17. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!


A gépbeállító maga a programozó is. Lehet elképzelni egy irodában vagy aki a műszakkal egy területen mozog és segít a gép átállásában,program írásában.


Általában az ilyet úgy hívják hogy technológus,aki egy irodában cam programokat készít 3D-s modellek alapján. Van hogy neki kell a modellt is csinálni,felfogási tervvel és szerszám/technológia kiválasztással. Viszont ez lehet egy gépbeállító is csak ő nem az irodában van.


CNC marósként dolgozom,van egy számítógép a gépek mellett és azon csinálom a modellt,cam programot ami alapján gyártunk,de én is kezelem. Akkor most cnc programozó,gépbeállító,kezelő,cad cames vagyok? Simán marós! :)


Üdv Egy CNC Marós

2017. júl. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. júl. 22. 08:53
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Programozo vagyok, de melle ugymond van egy "sajat" gepem es azon dolgozok. Persze, mikor mas termek gyartasat adjak ki, mas gepen, akkor ertelem szeruen annak leprogramozasa, beallasa. De, ha kell, akkor edgeCAM-zek es Inventorozok. Szoval igy kicsit valtoztosabb a munka, ha olyan helyet fogsz ki.

Nyugodtan menj el egy cnc uzembe. Ott a munkaltato ugyis tudja, minek alkalmazzon. Valoszinu, hogy gepkezelo lesz az elso pozicio, mert mar a beallitonak is eleg sokat kell tudni, egy programozonak/ technologusnak megtobbet. (Nagyatlagban a programozo vegzi el az elso beallast. nem csak annyit csinal, hogy odaadja a programot a beallitonak).

2017. júl. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!