Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet MySQL-ba meghívni...

Hogyan lehet MySQL-ba meghívni egy php funkciót?

Figyelt kérdés

Van egy játékszerverem és hozzá egy weboldalam és lenne egy olyan problémám, hogy regisztrációkor weboldalon használatba tudom venni azt a funkciót ami kell nekem viszont a játékszervernél már nem.

Ez egy azonosító generálás lenni amit csak php-ban tudtam megvalósítani ezért arra lennék kíváncsi, hogy MySQL-ben lehetséges olyat, hogy egy URL-t meghívva (pl. xy.hu/codegenerate.php ) az oldal visszaad a MySQL-nek egy kódot amit már INSERT-nél tud alkalmazni?

Vagy esetleg olyan mód van, hogy php kódot megadni MySQL-ba és azt használja minden INSERT-nél?

A MySQL-ba van egy olyan rész, hogy "Triggers" esetleg oda nem lehetne valahogy ezt a php kódot vagy URL-t megadni?


Válaszokat előre is köszönöm!



2017. júl. 21. 06:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

De miért nem a php kódot hívod meg, amiben az adatbázisszervert elérheted és mehet az INSERT.

2017. júl. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
29%

Sehogy és irgalmatlan nagy baromság már az elképzelés is.

MVC ugye, meg SRP, meg absztakció...

2017. júl. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyfelől, nehezen tudom elképzelni, miféle azonosítóra van szükséged, amit nem lehet MySQL-ben összerakni. Másfelől, ez úgy kéne hogy működjön, hogy a php kódban, ahonnan az adatbázist eléred, legenerálod a kódot, és már eleve úgy indítod el az adatbázis Insertet, hogy megadod a kódot.
2017. júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!