Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozás alapjainak...

A programozás alapjainak elsajátításához milyen könyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Tehát nem egy adott nyelvet szeretnék megtanulni, hanem magának a programozásnak a metódusát, mert sok helyen azt olvastam, ha ezt stabilan lefektetjük akkor bármelyik nyelvet viszonylag rövid idő alatt elsajátíthatjuk.


Ezeket találtam:


Kaczúr Sándor - Programozási technológia

Donald E. Knuth - A számítógép-programozás művészete 1-3.

Csőke Lajos, Garamhegyi Gábor - A számítógép-programozás logikai alapjai

Gregorics Tibor - Programozás (1-2)

Kaczur Sándor - Programozási alapok

Kotsis Domokos · Légrádi Gábor · Nagy Gergely · Szénási Sándor-Többnyelvű ​programozástechnika


Köszi a segítséget.



2017. júl. 30. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Nyelv nélkül nem fogod megtanulni, mert nem tudsz gyakorolni. Úgyhogy inkább válassz egy szimpatikus nyelvet és azon keresztül tanuld meg a többit.
2017. júl. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dongaben ***** válasza:
0%
Én nem vagyok programozó, de első körben valamilyen logikai feladványos könyvet ajánlanék. (Nem vicc, vagy rosszindulat!)
2017. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mielőtt neki kezdenél érdemes megtanulnod, hogy hogyan érdemes programozói nyelveket tanulni és, hogy mire számíthatsz.


John Sonmez - Complete Software Developer's Career Guide nagyon szépen összegez mindent. 800 oldalas, én éppen most olvasom... igaz nem vagyok koránt sem kezdő, de minden programozónak vagy programozni vágyónak ajánlom.


(Ha nem tudsz angolul, angol tanulással kezd)

2017. júl. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sharkxxx ***** válasza:

Ebből a listából szerintem kezd ezzel a könyvvel:

Csőke Lajos, Garamhegyi Gábor - A számítógép-programozás logikai alapjai


Utánna ezt a kétkötetes könyvet ajánlanám:

Kaczur Sándor - Programozási alapok

Kaczúr Sándor - Programozási technológia

2017. júl. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Programozási nyelv nélkül eléggé nyers és unalmas...nameg nagyon elméleti síkon megy az egész. Én inkább kiválasztanám a python programozási nyelvet és keresnék hozzá nagyszerű oktató videókat (nagyon sok van a neten). Ha a változók, if, for és egyéb alap dolgok meg vannak értve akkor belevágnék egy nagyon kis projektbe vagy kis feladatok megoldásába. Ha pedig már úgy érezném, hogy uralom a python nyelvet akkor egyből nekifognék a c++-nak, mivel a python nem egy rossz nyelv de egy komolyabb programozási nyelv nélkül nem ér sokat.
2017. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki találta ki, hogy így kellene programozni tanulni... tán ötven éve még volt létjogosultsága, amikor drága volt a gépidő, de most...

Nem rossz könyvek, de programozási gyakorlat nélkül semmit nem fogsz belőlük érteni, vagy ha igen, annak se sok hasznát veszed az elején (jó sokáig).

Python, C# jó választás kezdésnek.

2017. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!