Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen könyve (eke) t ajánlaná...

Milyen könyve (eke) t ajánlanátok a programozás alapjainak elsajátításához kezdőknek?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok és eddig még egyáltalán nem foglalkoztam ezzel a dologgal. Csupán érettségiig tanultam suliban informatikát. Még diák vagyok, de lenne időm ezzel a dologgal is foglalkozni és érdekelne is. Meg persze nem utolsó sorban a pénz miatt is. Bár tudom hogy ahhoz hogy ezzel valaki jól keressen elég magas szinten kell lenni.a mai világban nem árt ha az ember több lábon áll. az angol nyelvet most kezdtem el tanulni, mert nélküle semmi értelme, hisz erre a nyelvre épül a programozás. Sajnos csak teljesen egyedül tudok nekiállni, de szeretném kipróbálni magamat ezen a területen is, hogy képes lennék-e ezt komolyabb szinten elsajátítani?! OKJ-s képzésen is gondolkoztam de arra egyenlőre nincs pénzem és hallottam már ezekről a képzésekről jót is, rosszat is.

Nem tudom érdemes-e ennyi idősen ennek nekifogni, de gondoltam esetleg itt tudok ötleteket, tanácsokat, könyvcímeket vagy weboldal javaslatokat gyűjteni. Egyáltalán működhet-e ez így, hogy az ember ezt magától megtanulja?


2013. dec. 1. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=aj%E1nlan%E1..


azért ez sokat elárul, hogy naponta kiírja valaki ezt a kérdést

(ezek szerint még SENKINEK nem sikerült épkézláb választ adnia rá?)

2013. dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De, nagyon-nagyon sok értelmes válasz lett, csak a válaszolók nagy része már nagyon unja, hogy naponta le kell ugyan azt írnia, ezért nem is teszi.


OKJ felejtős, egy átfogó nézetet talán ad, de inkább csinál pár rossz beidegződést, amit később nehéz lesz kijavítani.

Angol kelleni fog, ha az megvan, akkor el lehet indulni szépen a leírások tengerében.


Bár a programozás maga nyelvtől független, jó ha választ az ember a gyakorláshoz valamit, erre célszerű lehet mondjuk a Python, mert egy könnyű és kényelmes scriptnyelv, plusz rákényszerít a "szép kód" írására is. (A 2.x-es verziót ajánlom, bár a 3.x sem rossz, a kettőt még párhuzamosan fejlesztik.)


Lehet próbálkozni egy-egy nyelvhez készült oktató könyvekkel, de ezek többnyire elég felületesek, viszont az alapokat egész jól meg lehet belőlük érteni.


Valamint, ami még egy elég vastag könyv, de nagyon hasznos (szvsz minden valódi programozónak egyszer szerintem mindenképpen a kezébe kellene, hogy akadjon) ez: [link]

Ebben a leggyakoribb algoritmus és elmélet benne van, ha elolvasod és megérted, akkor tisztában leszel az alapokkal és bármilyen nyelven képes leszel működő és egész hatékony programokat is írni.

2013. dec. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez etalon: [link]
2013. dec. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van értelme! 2-3 év alatt szerintem meg lehet tanulni úgy, hogy el tudj vele helyezkedni.


A tanulásban az is segít, ha kitalálsz magadnak egyszerű programozási feladatokat és mindennek utána nézel, miközben csinálod. Először egyszerű problémákkal érdemes kezdeni ... prím szám keresés, számológép, nyolc királynő probléma ... aztán később írhatsz sakkot meg ötödölőt is!

2013. dec. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítőkész válaszokat. Igen sokan feltették már ezt a kérdést de úgy gondoltam mindenkinek a helyzete más, ezért nem lehet általánosítani. jó a szakirodalom szempontjából igen, de hogy kinek hány évesen milyen körülmények között milyen lehetőségei vannak az már teljesen más. ezért tettem fel én is ezt a kérdést.

utolsó:

2-3 év után el lehet vele helyezkedni. <-- ez tényleg lehetséges anélkül hogy papírod legyen róla?? (diploma, OKJ stb...) állásinterjún gondolom azért nézik az önéletrajzot is.

2013. dec. 4. 14:42
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Én januárban végeztem a fősulival, a diplomám még mindig nincs meg a nyelvvizsga hiánya miatt, de már tavaly augusztus óta dolgozom, mint szoftverfejlesztő és eléggé meg vannak velem elégedve. Szóval papírom nincs még róla, de a főnökömet nem is érdekli, amíg a munkát el tudom végezni. Amúgy a fősuli utolsó két évében kezdett el érdekelni a programozás. A főprogramozónk állatorvosi végzettségű, ahhoz képest nála nagyobb C++ istent nem ismerek! A tesztelőnknek semmiről nincs papírja, ahhoz képest eléggé szuper agy, meg menza tag. Én azt mondom, a papír talán annyit számít, hogy könnyebben állnak szóba veled, de a hiányát kompenzálhatod rámenősséggel, jó előadásmóddal és szakmai rátermettséggel. 2-3 év alatt ha minden nap 1-2 órát foglalkozol vele és úgy érzed intelligens vagy a nagy átlaghoz képest, akkor simán elég tudást szerezhetsz ahhoz, hogy megpályázz egy fejlesztői állást. Amúgy ha szereted, akkor szórakozva fog menni a tanulás, mert bizony fantasztikus egy szakma ez és rá lehet benne csodálkozni egy csomó jó dologra.


Amúgy könyvekből, meg internetes oktatóvideókból annyi van, mint a tenger. Kezdd el valahol, aztán magadtól rájössz, hogy mi a jó neked!

2013. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!