Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP-ben van a parse_ini_file...

PHP-ben van a parse_ini_file függvényhez hasonló, de többdimmenziós tömbökkel is működő függvény? Vagy lehet ezzel többdimmenziós tömböket kiolvasni egy fájlból annélkül, hogy {} vagy [] karakterekkel kéne tele raknom a forrást?

Figyelt kérdés

Egyszerű felépítésnek tűnik az ini fájlokban használt, de ahány példát láttam, max 2D-s tömböket lehet kezelni vele:

[első tömb]

egy/egyes elem = valami

egy/kettes elem = másvalami

[második tömb]

...

de nekem még legalább egy dimmenzió kellene amennyiben lehetséges...( ha más nincs, akkor meg több fájl lesz :D )


2017. júl. 30. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Érti valaki milyen 2D-s tömbökről beszél?
2017. júl. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha nem érted az 1-2-3-... dimmenziós tömb fogalmát, inkább ne írj semmit... Az X dimmenziós tömbben egy értéket X index deffiniál, 3Ds tömbben pl így kapsz meg egy értéket (PHP példával): $tombneve[$elsoindex][$masodikindex][$harmadikindex]
2017. júl. 31. 08:43
 3/8 anonim ***** válasza:
És mi köze ennek az ini fájlokhoz, azon kívül, hogy semmi?
2017. júl. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja, még a fenti példához vissza térve, azt egy vagy két dimmenziós tömbbe lehet beolvasni, 2D tömb esetében a "másvalami" értéket így kapom meg: $tombneve['első tömb']['egy/kettes elem']

Két index deffiniálta a konkrét értéket... 3 dimmnezióig térben is el lehet képzelni egy téglatestként, mely az értékeket tároló kis kockákból áll. Egy kocka megtalálásához megadjuk, hogy fentről lefelé hanyadik sorban van, jobbról balra melyik oszlop és elölről hátra hanyadig.

Remélem, így jobban átlátható.

2017. júl. 31. 08:49
 5/8 A kérdező kommentje:
Az ini fájlok a fenti példa szerint tárolnak adatokat. A PHP-ben a parse_ini_file egy nagyon jó föggvény, ami a fájl tartalmát automatikusan beolvassa egy vagy két dimmenziós tömbbe... A bökkenő az, hogy nekem legalább három dimmenziós kéne.
2017. júl. 31. 08:51
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

én . -al szoktam tagolni. :-)

[elso]

masodik.harmadik.negyedik = "Tartalma"

2017. júl. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy beolvassa egy fájl tartalmát? Tudod egyáltalán mire való az a függvény vagy csak vakon használod?
2017. júl. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 legjobb tudomásom szerint csak tömbbe rakja egy ini konfigurációs fájl tartalmát (a konfigurációt). A "beolvassa a fájl tartalmát" is részben igaz, hiszen ennek meg kell történnie mielőtt a konfiguráció a megfelelő tagolást követően tömbben tárolásra kerül... :) Egyébként persze nem vagyok profi, ezért is számítok a gyakorikérdések közösség segítségére.
2017. júl. 31. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!