Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik Linux-ot ajánlanátok...

Melyik Linux-ot ajánlanátok programozásra?

Figyelt kérdés
Nem határolódom el a termináltól sőt nagyon is szeretem. Eddig Ubuntu-Windows volt a gépemen de az Ubuntut már unom és nem tetszik a felülete. Ti mit ajánlanátok?

2017. aug. 10. 12:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Programozás szempontjából nem is a disztró, inkább talán csak a grafikus környezet lehet érdekes, attól függően, hogy milyen widget toolkit-et akarsz majd használni. De még ott is lehet menet közben feltelepíteni szükséges csomagokat, hogy minden menjen.


A kérdés inkább az, hogy felhasználói szinten hogy állsz a Linux-szal. Tehát ha most találkozol először a rendszerrel, akkor a "Milyen Linuxot válasszak" jellegű kérdéseket nézd át.

2017. aug. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
#11 Nem most találkozom elsőnek Linux-al és nem is mostanság került fel a gépemre. A probléma, hogy tényleg lövésem sincs melyik lenne a legjobb programozás szempontjából. Sajnos nekem sok disztró nem nagyon tetszik.
2017. aug. 12. 15:11
 13/18 anonim ***** válasza:

Én most Ubuntu 16.04 LTS-t használok. Személy szerint.


Amúgy, ha nem tetszik a grafikus felület, tegyél fel valami másikat.

Rengeteg GNOME és KDE template/theme létezik.


Hajrá:

[link]


Vagy ha egyik se tetszik: csinálj magadnak 1et

2017. aug. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Két fő dolog van, ami a programozást a konkrét rendszerhez köti. A rendszerhívások (+fájlrendszer, stb.) és a grafikus (DE, widgets) környezet. Az alaprendszerek között nincs nagy különbség, főleg ha követed a POSIX szabványt, de valójában ezt megteszik a megfelelő könyvtárak és fordítók. Desktop környezetet ill. widget készletet pedig olyat telepítesz és használsz, amilyet akarsz.


"Sajnos nekem sok disztró nem nagyon tetszik."

Ugye nem a kinézetre gondolsz?


"az Ubuntut már unom és nem tetszik a felülete."

Ennek mi köze a programozáshoz? :)

2017. aug. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Tom Benko ***** válasza:
ArchLinux+xmonad. Jópár programozótól hallottam utóbbinak a használhatóságát, az első meg az egyszerűségével segít.
2017. aug. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

#9

Utoljára XP-nk volt, nem vagyunk Windows-os család. Nem volt trauma leszokni róla. Az volt a trauma, hogy az Ubuntu és variánsai milyen gány munkák, búghalmazok. A Debian pedig elavult. Ha frissítem benne, amit kell, akkor már mindjárt nem olyan stabil.

2017. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 tabaki ***** válasza:

#16:

Aki rajtad kiigazodik... A Debian "elavult", mert konzervatívan tartózkodik a még kiforratlan újdonságoktól, de az Ubuntu, amely ezt bevállalja, éppen ezért "korcs utód, bughalmaz". De az is érdekes, hogy amikor te magad telepíted a még kétes megbízhatóságú elemeket, megint csak a Debiannak rovod fel, hogy romlik a strapabírása, sőt, ez okból mindenkit el is tanácsolsz tőle.

Hogy mi köze ennek a programozáshoz, arra még nem tudtam rájönni.

2017. aug. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Tom Benko ***** válasza:
@16: Akkor próbáljatok másik disztrót is.
2017. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!