Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van itt olyan programozó, aki...

Van itt olyan programozó, aki a nap nagy részét azzal tölti, hogy programokat ír és ezt élvezettel is teszi?

Figyelt kérdés
Miket szoktatok élvezettel alkotni? Nem gondolkoztatok el azon, hogy a megirt programot eladjátok?

2017. aug. 17. 00:52
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Bár inkább webprogramozó-tanoncnak tekintem magam, úgy érzem, válaszolhatok. :D


Napi 4-5 órát el szoktam időzni a weboldalam fejlesztésével, ha van elég szabadidőm. Élvezem készíteni, látni, ahogy egyre jobb és jobb lesz. :) A fejemben már megvan az egész oldal felépítése, azért tanulok, hogy 120%-ban meg tudjam valósítani. Ez a célom, ha sikerül, elkönyvelem magam haladó webfejlesztőnek. :D (mivel a fejemben egy profi dolgot képzelek el, nem könnyű megvalósítani).


Ha lesz gyakorlatom, kisebb munkákat fogok elvállalni, ezt tulajdonképpen tekinthetjük a weboldal eladásának is.

Viszont, amin jelenleg dolgozom, nem szeretném eladni. Ha kész lesz, elkezdem megtölteni tartalommal. :)

2017. aug. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Megrendelőknek készítek programot. Témájukat tekintve

egyediek, minden megrendelőnek más kell, olyan, ami

nem tucatáru (pl számlázóprogram, raktárprogram stb

felesleges velük foglalkozni).


Már előre el van adva a program :)

2017. aug. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
Van olyan, aki nem?
2017. aug. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
Én is egyedi programokat írok. Van köztük egyszerűbb, pl. számlázó és van bonyolultabb, ami másfél éves fejlesztés. Minden programot eladok, mert abból élek (vagy ha munkahelyi projektről van szó, akkor a cég adja el és nekem fizetést ad belőle). Szeretem csinálni, mert nem kell külföldre költöznöm a normális fizetésért és jó dolog egy elkészült program vagy egy megoldott probléma. A kötetlen munkaidő és munkavégzési hely meg a hab a tortán.
2017. aug. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat, en napi 8 oraban munkahelyen, meg otthon par orat + hetvege programozok, szoval ez talan illik ram :D


Nekem mazlim van, mert a cegnel egyreszt egyeduli programozo vagyok, masreszt elegge szabad kezem van, es angyon szeles a spaletta. Dolgozok ASP.net-el, C# magaban (mint console es winform app), android, van neha natur HTML, kezelem az SQL adatbazist, neha vannak elektronikai feladatok is, szoval nem igazan tudok unatkozni.


En altalaban a kihivast jelento, egyedi problemakat szoktam igazan nagy elvezettel csinalni - pl az egyik legjobb progim amire a legbuszkebb vagyok az a rendszamtabla felismero kamerak adatait fogado es feldolgozo program - baromi sokretu, parkolonkent egy kulon thread, es negy adatfeldolgozo thread + hozza kapcsolva tobb weblap amivel a belso adatokat lehet lehivni, van egy elegge osszetett adatelemzo es adatparosito modul benne, meg sok mas aprosag. Elszorakoztam vele par honapot, mire minden rendben lett, de nagyon izgalmas volt mar maga a tervezes folyamata is :)


A munkahelyi programot vegulis "eladom" merthat ezert fizetnek. Otthon elsosorban jatekokat szoktam butykolni vagy kiserletezek adott problemara jobb megoldast talalni, esetleg tanulok es igyekszem a legujabb dolgokat megtalalni, megtanulni.

2017. aug. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Ha van valami jó ötlet, akkor még enni-inni-aludni is elfelejtek, rám ez volt mindig a jellemző.


Sokfajta programozási nyelven programoztam, eléggé sokmindent (játékok, segédprogramok, oktatói jellegű programok, honlapok, stb.).


Volt amikor a munkámat tettem könnyebbé a programjaimmal, volt, amikor mások kértek meg valamire (bár azok javarésze mindig valami módon csatlakozott az adatbáziskezeléshez, vagy nagy tömegű adatok feldolgozásához)


...és akik látták a programjaimat, mindig feltették a kérdést, hogy "nem gondoltál még arra, hogy eladd ezeket?"... :-)


Nos öszintén szólva nem gondoltam rá!


Ez is egy hobbi, olyan, minthogy más szeret focizni, vagy biciklizni, vagy zenélni, horgászni, utazni stb. bár ezeket is kipróbáltam... :-)

2017. aug. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!