Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehetne ezt megvalósítani...

Hogy lehetne ezt megvalósítani? 👍

Figyelt kérdés

Szóval egy olyan személyes weboldalra gondoltam ahol az adott filmeket , sorozatokat tudnám eltárolni , tartalommal , leírással ,előzetessel , kiadási évével és egyéb adatival +


Egy olyan opció kellene hogy amelyiket pl be pipálom egy checkboxxal majd elmentem , azt a filmet egy zöld borderrel illetve egy pipával jelezné.


Szeretnék egy olyan funkciót hogy le tudjam pontozni a filmeket .

DE

A sorozatoknál pl van 3 rész és mind a 3 részt külön-külön pontoznám és ebből átlagot vonna.


Hogyan tudnám ezt megvalósítani a legegyszerűbben?

És milyen nyelvben ?



2017. aug. 20. 21:32
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ezeket a nyelveket tanultam eddig :


//Tudasi sorrendben//


-HTML

-CSS

-C#


//Kevesbe//


-Java

-JavaScript

-PHP

-SQL


Hat igazabol ha nagyon nehez ezt megvalositani akkor akar ugy is lehet , de igen szeretnem ezaltal a nyelveket is tanulni.

HTML illetve CSS-ben probalkoztam , de rajottem hogy ugy lenne az igazi ha nem kellene mindegyik megnezett film utan feltolteni az uj .html file-t az ftp serverre .

Ugy kepzeltem el hogy lenne egy olyan gomb hogy pl : Uj film hozzaadasa , es akkor meg lehetne adni a film adatait .

2017. aug. 21. 12:09
 12/16 A kérdező kommentje:
Szóval ha egy új filmet akarok hozzá adni az oldalhoz , akkor azt ne a kód nyelvben irógassam hozzá , hanem maga az oldalon .
2017. aug. 21. 12:11
 13/16 anonim ***** válasza:
Igen, ezt hívják dinamikus oldalnak.
2017. aug. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Dinamikus oldalhoz szükséged lesz egy szerver oldali nyelvre (ez lehet PHP, ASP, Java, stb) és egy adatbázishoz (amihez kell az SQL, már feltéve, ha nem sima textfileban akarod tárolni az adatokat). Ha ezekhez nem értesz, akkor nem fog menni a dolog.
2017. aug. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%
Veszel egy Raspberry-t, raksz ra egy PHP szervert (pl, apache) + egy adatbazis kezelot (valami lightweight-et, pl SQLite) ez megirod magadnak az oldalt PHP-ban, localhostrol el tudod erni konnyen, a raspberry-rol akar streamelheted is magadnak a kivalasztott filmet ha csapsz hozza egy nagyobb tarhelyet.
2017. aug. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha annyira programozni akarsz, akkor tanulj valami ehhez használható nyelvet, ne pedig egy komplett tutorialt várj. Ha már C#-ot tanultál, akkor ASP.Net-tel is meglehet oldani, csak HTML és CSS segítségével, de ebből nem lesz egy jó személyes weboldal. Ha weboldalt szeretnél csinálni, akkor szépen tanulj meg programozni, PHP, SQL, JavaScript bőven elég az elképzeléseidhez, de ezt nem gyakorikérdésekről fogod megtanulni. Amit te szeretnél csinálni az egy teljesen alap feladat, nem kellene problémát okoznia egy olyan embernek, aki programozni AKAR.

Tanulásra jó feladat, de amúgy felesleges, mert Excelben egyszerűbben megoldható.

2017. aug. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!