Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért jobb a Windows a Machint...

Miért jobb a Windows a Machintoch-nál és a Linux-nál?

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 09:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Valaki szerintem atvert:) Egyiknel sem jobb, sem stabilabb, sem gyorsabb. Bar a 7-es mar tesztek alapjan nagyon kozeledik. Windows elterjedtebb ezeknel, de nem jobb.
2010. máj. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
47%

Tényleg nem jobb.

A hardver gyártók fejlesztenek hozzá drivereket míg mondjuk a linuxhoz nem illetve rengeteg játékot csak windows-ra írnak meg.

Ennek ellenére jobb a linux.

A Mac meg csak státusz szimbólum és pénz kidobás.

2010. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

A jobb mindig egy szempont szerint jobb. A windows elterjedt, ezért: jó a szoftverellátottsága (lásd játékok, *CAD programok, fotóbolt), jó a driverellátottsága, sokkal több ember ismeri, kevesebbet kell tanítani.

A linux főleg nem desktop célokra való, bár nagyon nyomatják arra is, de nem igazán jön be. Még mindig nehézkes minden (ennek több oka van, alacsony elterjedtség miatt, alapkoncepció miatt (unix-like rendszer, a unixokat meg nem desktopra tervezték)). Szerverre illetve gridekre, meg minden speciális célra fasza, mert nagyon jól "moddolható", nagy szabadságot ad abban, hogy mit és hogy raksz fel. Ahogy a haver mondta, ha egy kupac szarba beleszúrsz két háncsolt fakérget arra is feltelepül.

Az osx... arról hadd ne beszéljek. Kb annyi, hogy egy unix és egy windows vista zabigyereke, mindenhonnan a szart átvéve, és azt tovább butítva.

2010. máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%
A Winfost olyanok használják akik csak kezdő felhasználók vagy nem akarnak az informatika mély vízébe ugrani, a Linuxot a profik használják. (általában)
2010. máj. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Linux-os noob! Ha otthoni felhasználásra akkor Windows, mert az nem olyan bonyolult. Ha melóra kell akkor Macintosh. Ha hackelni akarsz akkor Linux.
2010. máj. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

14:44 hát persze, álmodj szépeket... attól mert fel tudsz rakni egy linuxot még nem leszel hűdeszakértő, és attól mert lefosod a linuxot (mert mondjuk megvizsgáltad az előnyöket meg a hátrányokat, és úgy döntöttél neked más rendszer jobb) még nem leszel hűdekezdőuser...


18:39 attól függ mit dolgozol, a legtöbb melóra a windows alkalmasabb lásd szoftverellátottság illetve megszokottság, a legtöbb ember hamarabb boldogul el egy windowssal mint egy osx-el...

2010. máj. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"attól mert fel tudsz rakni egy linuxot még nem leszel hűdeszakértő"

Miért én ezt mondtam?XD

2010. máj. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
mert ezt tanítják az iskolában, hogy jobb mindennél.
2010. máj. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Az csak egy városi legenda, hogy a linux profiknak való. Nem tudom ki találta ki, de butaságot mondott vele.

Például linux alatt sokkal könnyebb programokat telepíteni mint windows alatt.

Minden egy helyen van.

Ubuntuban ott van a software centre is. Annál könnyebben már csak úgy lehet programot telepíteni, ha valaki odamegy és azt a 3 kattintást helyetted csinálja meg.

A programok a linuxos csomagkezelőkben téma meg egyebek szerint biztonságos helyekről érhetőek el és szó nélkül települnek míg windows alatt mindenféle weblapokat kell bújnod és olyan kérdéseket tesz fel hogy elfogadod e a feltételeket vagy hogy hova akarod telepíteni.

Ezek a kérdések olyan nehezek és zavaróak, hogy egy átlag felhasználó, hogy nem képes megbírkózni vele. Tudom mert helpdesk-ként dolgozom és egész nap ilyenekkel hívogatnak.

Linuxban meg minden egy helyen van és tényleg pár kattintás.

[link]

[link]

[link]


Mivel gyakorlatilag minden programnak megvan a linuxos megfelelője ezért nem hiszem hogy bárkinek hiányérzete lenne pár nap használat után. Nem csak profiknak való.


A vírusok miatt sem kell aggódni. Nem azért mert linuxra nem lehet csinálni hanem mert a rendszer felépítése és a a programok tiszta helyről való elérhetősége miatt nem terjednek.

Vírusírtó sem kell amitől lassú lesz a gép.

2010. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Azért hallottam én már fertőzött repositoryról... ez a központi tárolás azért lehetséges, mert kevés program van. Ha annyi programod lenne, amennyi windowsra, nem tudnád ugyanígy karbantartani. Ha valami olyan feladatot kell elvégezned, amire nincs program a repositoryban, akkor ugyanott vagy, mint windowson, csak sokkal nehezebb megtalálni a megfelelő programot, mert egyszerűen kevesebb van. Szóval nem kell hypeolni hogy húúú de jó a csomagkezelés, vannak előnyei, és vannak hátrányai, és az egyetlen ami lehetővé teszi az pont a linux alacsony fokú elterjedtsége. De férgeket és minden webes szemetet ugyanúgy beszop a rendszer.
2010. máj. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!