Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet gyorsan meg...

Hogyan lehet gyorsan meg tanulni programozni?

Figyelt kérdés
most fogok menni 9.-be informatikára... a bátyám már 11.-es lesz.. azt mondja hogy nehéz.. meg amúgy le is sz*rja én viszont már előre szeretnék tanulni úgy mond.. például írni egy olyan programot ami a meg adott dolgot telepíti a gépre.. vagy.. nem tudom hogy működik.. szóval valaki ismer olyan videóst/oldalt ahol könnyedén meg lehet tanulni program nyelveken? amúgy rengeteg dolgot olvastam ilyenekről és szerintem már tudnék írni.. csak például nem tudom egyes dolgok mit jelentenek -> public ... Program new = ... stb.. szóval mindennek meg szeretném tudni a jelentését. Ja és mi előtt valaki azt hinné hogy csak hackelni akarok meg ilyesmi és csak azért írom ezt.. hát akkor tévedett.. ugyan is valamennyire szeretném segíteni az embereket hogy fel találok nagyon ötletes programokat stb... a segítséget 1 életre meg köszönöm, aki meg azt írja h úgyse sikerül, meg omg xD stb.... hát egészségére.. :)

2017. aug. 26. 21:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Majd a suliban megtanulod az alapokat. Aztán sok utánaolvasással, vagy egy méregdrága tanfolyammal szerezhetsz tényleg használható tudást. Gyorsan biztosan nem megy.
2017. aug. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

"például írni egy olyan programot ami a meg adott dolgot telepíti a gépre"

Ejj bástya, túl sokat akarsz egyszerre. Fogsz te még örülni annak, hogy egy "gondoltam egy számot, találd ki" játékot meg tudsz majd írni. Már ha addig nem adod fel.

2017. aug. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát valójában nem érdekel mennyi időbe telik csak annyi hogy valójába engem az érdekel hogy ami a számító gépekkel kapcsolatos.. MINDENT tudjak róla. (szeretnék majd videó kártyát gyártani :D ki tudja.. lehet sikerül :) ) ezen kívül még az autók működéséről szeretnék tudni mindent.. csak az a baj hogy annyira szeretem a autókat hogy mindent tudok róla .-. :D
2017. aug. 26. 21:53
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Hölgyeim és Uraim, most saját szemükkel követhetik, hogy miként lesz valamiből egy nagy semmi.
2017. aug. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Hominida ***** válasza:
100%

A határtalan kíváncsiság jó dolog, de sajnos meg fogod látni, hogy mindent nem lehet megtanulni. A legutóbbi összegzés szerint állítólag mintegy ezerötszáz programnyelvet találtak ki idáig... Ebből manapság kurrens tíz, mondjuk.


Ha az iskolában legalább csendben lesznek a diákok az infóórákon, az máris több, mint amit átlagos esetben tapasztalni lehet, szóval számíts arra, hogy az ott felcsipegetett tudást saját erőből kell kiegészítened, ha el akarsz érni valamit. Sajnos ma az oktatásban és a fejlesztésben is elég körülményes nyelvek uralkodnak, ezért jó tanár kell ahhoz, hogy a nulláról kezdve ezekkel át lehesen jutni az első vizesárkokon, de talán sikerülni fog, ha kitartasz mellette.

2017. aug. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hominida Köszi és 100% hogy kitartok :)
2017. aug. 26. 22:14
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Kezdd az írással :))
2017. aug. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugorj neki a C-nek. Majd ha az megy onnan lehet tovább indulni, C után minden nyelv könnyebnek fog tűnni
2017. aug. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Megfelelő nyelv, Python, Ruby, Lua, a többi kevésbé.

Jó jegyzetek és feladatsor.

Elegendő motiváció arra, hogy a nap nagy részét ezzel töltsd. Sokat kell gyakorolni, nincs királyi út.

Érts angolul, és tudj jól keresni a problémádra.

De még így sem lesz olyan gyors, mint képzeled.

2017. aug. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Rendben :D Köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 27. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!