Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozni...

Hogyan kezdjek el programozni tanulni és meg lehet-e tanulni programozni kb.1-1,5 év alatt?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy én vagyok az a tipikus ember, aki köszönő viszonyban sincs a számítástechnikával. De szeretnék megtanulni programozni. Igazából olyan dolgok érdekelnének engem, mint a honlapszerkesztés, programkészítés. Az iskolában nagyon gyengén tanították nekünk az infot. Konkrétan megtanultunk ppt-t csinálni, és így kb. ennyi.

Azt pl. tudom, hogy ismerni kell a html és css kódot, hogy ha el akarom kezdeni. De igazából azt szeretném kérdezni, hogy ti, hogy kezdtetek el programozni tanulni?

Nekem például nincs időm és pénzem komolyabban foglalkozni vele. És, az is lehet, hogy ha elkezdem, lehet megunom, vagy nem fog annyira tetszeni.

Szóval, ti mit tanácsoltok, hogyan lássak neki pl. a honlapszerkesztéshez?



2017. jún. 17. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

"Nekem például nincs időm"

Egyik tényező, hogy valamit megtanulni és fejleszteni (tudást) időt emészt fel. Tehát az minden kép szükséges.


Programozás nem abból áll, hogy leül az ember és csak pötyögi a kódot, mivel a "mit" és "hogyan" kérdések megválaszolásával lehet alkotni.


Ha jól értem TELJESEN 0-ról indulsz, akkor egy induló rendszer szintű nyelvet ajánlok, mivel az nagyobb alapot ad a későbbiekben.


[link]

2017. jún. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elsővel nem teljesen értek egyet.


Rengeteg idő kell a programozás megtanulásához, ez tény, DE ne rendszer szintű nyelvvel kezdj. Ez olyan, hogy óriási fába egy életlen fejsze.


A weblapkészítéshez HTML, CSS, JavaScript nyelvekkel érdemes kezdeni (ebben a sorrendben). HTML és CSS egyébként nem programnyelv, hanem leíró nyelvek. Ez utóbbi annyit jelent, hogy ha ezeket megtanulod akkor még nem fogsz tudni programozni, de később mikor JS-ezni kezdesz már kisebb scripteket is tudni fogsz írni.


Mivel teljesen előröl kezded, de gondolom csak hobbi szinten akarsz programozni, akkor én ajánlom a 24 órás könyveket (HTML-, CSS-, JavaScript- 24 óra alatt). Bárki megtanul belőlük 1-1 programnyelvet, de programozni még nem fogsz tudni. Ha tetszik és tovább akarod csinálni, később komolyabb könyveket is a kezedbe vehetsz.


Ha nem csak weblapokat akarsz készíteni a Javat vagy a C#-ot ajánlom. Javahoz pl az Agyhullám Java könyv egy nagyon jó alapot ad.


Sorolhatnám még, de rengeteg dolgot le lehetne írni. Ha tényleg komolyan gondolod:

1) szánj rá időt

2) használd a googlet (ANGOLUL előny)

3) gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj

4) tanulj, tanulj, tanulj

5) while (true) { 1, 2, 3, 4 újra } :)

2017. jún. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló nagyjából leírta, hogy miket kellene tanulnod. Viszont a magyar nyelvű anyagokat gyorsan felejtsd el, és már a tanulási folyamat során is angol nyelvű anyagot használj. Először nézz videót youtube-on html+css témában, ami kezdőknek szól. (ez még lehet magyar is) Ezután a w3schools.com-ot ajánlom(mindenki ismeri), és utána a tutorialspoint.com-ot, mondjuk én ott Java-t érintő technológiákról tanultam, a hivatalos Oracle dokumentációk mellett. Webes területen ajánlott érteni a javascripthez, angularhoz is. A php megtanulása szintén elengedhetetlen, anélkül értelme sincs foglalkozni az egésszel. Ha nem félsz a sok tanulástól, ajánlom még a Java EE-t is a php-vel szemben, de azt már csak akkor, ha SE-t alaposan megtanultad, és írtál benne programokat. Java területen sokkal többet kell tanulni, viszont a fizetések is magasabbak.
2017. jún. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: csak gyors példa arra, hogy miért ajánlott már angol nyelven tanulni. A legtöbb helyen a dokumentációkat angol nyelven írják, és eleve tudni is kell beszélned angolul megfelelő szakmai színvonallal, ami nem lesz könnyű, hacsak nem foglalkozol vele sokat. Ha angolul tanulsz, akkor gyorsabban fogsz tudni megérteni mindent, mert idővel beépül a tudásodba, pl kapásból azt mondod, h.: an object is an entity that has state, behavior, and identity-, anélkül, hogy fordítanod kellene fejben.
2017. jún. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!