Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 14 éves rokon-gyerek programoz...

14 éves rokon-gyerek programozó akar lenni, de a szorzótáblát is alig tudja. Hogyan magyarázzam el neki hogy a matematika a programozás előszobája? (Részletek alább)

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy letöltött egy app buildert amivel össze tud kattintgatni Android appeket, egy game makerrel pedig játékokat és meg van róla győződve hogy ennyi az egész.


Kiröhög amikor azt mondom hogy a matematika alap a programozáshoz. A szülők járatják egy kódsuliba, ami tulajdonképpen nem több mint egy fizetős informatika szakkör, és ott őket is meggyőzték hogy egyáltalán nem gond ha nem megy neki a matematika, akkor is lehet belőle jól fizetett programozó, szóval ők is csak úgy tekintenek rám mint laikus aki nem ért hozzá.


Matematikából éppen hogy 2-es, a tanár jóindulatán múlik hogy nem buktatják meg. A legújabb kütyüket nagyon szereti nyomkodni, de inkább felhasználói szinten, mintsem a tényleg működése érdekelné őt.


2017. szept. 6. 07:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Tevedes azt hinni, hogy olyan marha sok matematika kell a programozashoz. Ertem en, hogy a szorzotabla emlitese csupan ironia, de azt peldaul pont maga a szanitastechnika valtja ki. Ha a gyereknek programozasi ambicioi vannak, engedni kell, ha van ra lehetoseg. Ha kozben akadalyokba utkozik, tesz azert, hogy azokat megugorja.
2017. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%
Tipikus magyar mentalitás. Belepofázol olyan dolgokba amikhez az ég világon semmi közöd. Kb mintha én azt kérdezném tőled hogy mennyit keresel majd elhordanálak máshol mindennek hogy mekkora h.lye vagy hogy nem eurót vagy dollárt keresel mert az sokkal többet ér. Törődj a magad dolgával légyszíves.
2017. szept. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

1, Ma már a programozói feladatok 90%ához középiskolai matek se kell.

2, Kell viszont a programozáshoz jó adag analitikus és absztrakciós képesség. Érdekes módon ezek kellenének a matematikához is.

3, Matematikatanítás gyanánt a legtöbb helyen feladatmegoldásra idomítást végeznek a gyerekekkel, a mélyebb megértést, absztrakciót nem is közelítik, talán a tanár maga is képtelen rá.


Ezt a három tényt összeadva rájössz, hogy miért lehet valaki 2es matekkal akár kiváló programozó is. Nem a gyerekkel van baj.

2017. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A középiskolás matematika bőven elég a programozáshoz. Életemben egyetlen egy olyan számítási feladat lett volna egy pénzügyi szoftver esetén, ahol egy képletben deriválni kellett volna (ha jól emlékszem), de végül nem implementáltuk, mert baromi sokáig tartott volna vele a futás, hanem kerestünk hozzá egy négy alapműveletet használó, becslő képletet, amit amúgy széles körben használnak helyette.


Egyébként valahogy most meglepődtem, hogy nem kezdtük el a szokásos kört futni: "az nem is programozó, aki nem hallgatott egyetemen legalább 5+ évig színtiszta matematikát".

2017. szept. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden programozónak kell a matematika és 14 éves korban még nem feltétlenűl lehet megmondani, hogy kinek megy és kinek nem megy a matematika.


Pl.: Én általános iskolában az osztályomon belül én voltam a legrosszabb matekból, majd gimnázium első két évében 2es voltam. Végül emelt érettségit raktam és nekem sikerült a legjobban az osztályból.


Nem az volt a baj, hogy nem értettem a matekot, csak kicsit sem érdekelt, de rájöttem, hogy kell tovább tanulásra és kb 1 hónap tanulás után megszerettem és onnantól kezdve jó voltam :D.


Nem biztos, hogy nem megy neki a matek és ha tényleg "hülye" hozzá, akkor sem tragédia, mert sok programozónak egyátalán nem kell a matek.

2017. szept. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A diszkalkuliások is megtanulhatnak programozni, bár nem egyetemi fokon. Úgy kell tanítani, mint egy nyelvet. A sorrendiséggel, adatszerkezetekkel lesznek nehézségek.
2017. szept. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én az első vagyok:itt a gyerek max játszik a gépen egy játékot és azt hiszi akkor ért mindenhez,mert tudja azt hogyan kell használni...de hallotta hogy "ha szeretsz gépezni,legyél programozó azzal majd jol keresel"...és gőze nincs arrol hogy az mit is jelent,bármi alap dolgot mutatnék neki gépen,nem érdekli,meg szerinte az hülyeség,nem is kell tudnia....(pl. nem érti az excelt miért kéne tudnia majd használni vagy hasonlo)azt hiszi ha egész nap "gépezik"-játsziik rajta akkor már ért is hozzá...
2017. szept. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!