Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Programozáshoz minek kell...

A Programozáshoz minek kell "magaszintű" matematika? Én már programoztam közép szinten, de nem jöttem rá hogy minek kell. :/

Figyelt kérdés

2017. márc. 5. 23:35
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
84%
Azért, mert majd egyszer eljön az a szint, ahol nem lesz mindegy, hogy lineáris vagy exponenciális futásidejű algoritmust használsz.
2017. márc. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
58%
Középszint, az.
2017. márc. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
73%
az hogy megírsz egy hello worldöt gugli nélkül még nem középszint.
2017. márc. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 sharkxxx ***** válasza:
93%

Az attól függ, hogy milyen programot készítel. Legtöbbször elég az alap matematikai müveletek, de vannak olyan programok, amelyeknél bonyolultabb képletek is kellenek.

Például, ha 3D játékot készítel, akkor érdemes tudni a vektorszámolásokat, mátrix számolásokat, fizikai törvények képleteit, stb.

2017. márc. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
45%

Nem kell. Nekem az egyetemen is alig volt matek, de a munkámhoz az sem kellett soha. Még trigonometria is ritkán, az pedig nagyon alapszint. Inkább logika kellett.

Persze egyes területeken több kell.


Nem tudom, neked mi a középszint, illetve a magasszint. A magasszintű matek matematikus szakon kezdődik, matek tagozatos gimibe jártam, na az nagyon alap matek volt... De programozáshoz még deriválás és integrálszámítás sem kellett, de még a Cauchy-Schwarz-Bunyakovszkij-egyenlőtlenség sem (vagy hogy írják, valami 25 éve használtam utoljára).

2017. márc. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
68%

"Én már programoztam közép szinten, de nem jöttem rá hogy minek kell. :/"


Akkor te még nem programoztál középszinten soha.

2017. márc. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
95%

A legtöbb programozónak nem kell, már az érettségi követelményeknek megfelelő tudás is sok. A programozási nyelv vagy különböző könyvtárak mindent készwn adnak.

Viszont vannak olyan innovatív területek, ahol elengedhetetlen. Machine learning, 3D, meg a legtöbb rendszer, amit a mezei programozó készen kap, csak nem lát a mélyére - na ahhoz kell matek.

2017. márc. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 SimkoL ***** válasza:
100%
Egy időben foglalkoztam, hanggal, képpel. Ott befigyelt a fizika, matek. Ha 'mezei' dolgokat csinálsz igazából nem kell talán még a középiskolás sem. Pozíciókat, arányokat számolni elég a 'nyóc' osztály - már ha odafigyeltél -
2017. márc. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
65%
Multimédia, titkosítás, 3D, ezekhez kellhet matek. Minden másra ott vannak az előre elkészített libek.
2017. márc. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 tabaki ***** válasza:
100%
Nem érdemes ezt túlfilózni. Azért kell magaszintű, hogy mindenki a magaszintyén tudjon programozni.
2017. márc. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!