Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kezdjek hozzá saját...

Hogy kezdjek hozzá saját script megírásához?

Figyelt kérdés

A cél egy olyan script írása lenne ami egy megadott oldal keresőjét használva keres és kiszüri a számomra fontos terméket, majd levélben értesít a találatokról.


Soha nem írtam még scriptet így az érdekelne:Hogy tudom elkezdeni?

Hogy érdemes elkezdeni?

Körülbelül mennyi idő lehet még az említett célt elérem?



2017. szept. 15. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Elég esélytelen.
2017. szept. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elég sok boltban vagy termékkereső oldalon be lehet állítani ilyen figyelést adott termékekre, az nem elég?
2017. szept. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Először is meg kell tanulnod alapszinten szkriptet írni. Alkalmasint Python vagy Javascript (NodeJS) lesz a megfelelő a célra, de más nyelvek is használhatóak.


Egy csomó tananyag/tankönyv/szakirodalom elérhető, illetve vannak online kurzusok is - mint például a codecademy vagy a sololearn.


2. Meg kell tanulnod feltérképezni egy oldalt - milyen módon küldi el a keresett adatokat, milyen módon jeleníti meg a visszakapott adatokat, azokat honnan tudod összeszedni.


Erre való a böngésző fejlesztői eszköztára (CTRL+I)


3. Végül meg kell tanulnod hogyan írj egy ilyen jellegű szkriptet - weboldalt lekérni, azt kielemezni, a kielemzett adatokat e-mailben elküldeni.


Nézz utána a "web scraping" kifejezésnek.

2017. szept. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

"Erre való a böngésző fejlesztői eszköztára (CTRL+I)"

Pontosítok: CTRL+SHIFT+I

2017. szept. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sharkxxx ***** válasza:

Aki jól ért a Python-hoz, az meg tudná ezt csinálni 2-3 óra alatt.

Szóval szerintem csináld meg Python-nal.

2017. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem eleg 30 perc. En mar akkor programoztam amikor te azzal a sarga kazettas tv jatekkal jatszottal ;).
2017. szept. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hosszú és részletes választ!

Most már tudom merre induljak el. :)

2017. szept. 17. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!