Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programban jobb játékot...

Melyik programban jobb játékotfejleszteni: Unreal Engine, Unity?

Figyelt kérdés
Melyikhez található több anyag, egyszerűbb stb..
2017. szept. 18. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem Unity egyszerűbb kezdőknek. Elég gyorsan összedobsz egy térképet, irányítható karakterrel, más alapokkal. UE4-t nehezebb elkezdeni, de utána hasonlóan nehéz/könnyű.
2017. szept. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

úgy tudom a Unitynek nagyobb a közössége, én is ezt használom


mindkettő motor elég népszerű és elég sok játéknak szolgálnak motorként, szóval használhatóak is, de olyan, hogy "jobb" ez inkább projekt függő, továbbá ember függő

én C#-ban vagyok járatos főleg ezért esett a Unityre a választásom, nem bántam meg, de én a Unityt próbálom csak megjelenítésre használni és minimális feladatok rábízni, lásd mint a böngészők a weboldalaknál

2017. szept. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 AllorX válasza:
Attól is függ hogy mit akarsz csinálni 3D vagy 2D (platformer főként) játékot. A 3D hez az unrealt ajánlanám komplikáltabb ugyan de sokkal jobb az eredmény jobb az összhatás úgy teljes egészében viszont 2Dre a Unity az egyik legjobb motor kb mintha arra tervezték volna jóval több nyersanyag található hozza mint a 3Ds elemekhez. Mint mondtam az UE4 bonyolultabb de ha megérted akkor abban is elég könnyen megy már az egész. Kezdésnek azért a Unityt ajánlanám sok sok tapasztalatot tud adni mi jó és mi hülyeség.
2018. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!