Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ programozást érdemes...

C++ programozást érdemes megtanulni, sokra lehet vele vinni?

Figyelt kérdés
Főleg olyanok válasza érdekel (bár nem tudom ezen az oldalon mennyi van belőlük), akik tényleg programozók. Az sem lenne rossz, ha privátban tudnánk megbeszélni, mert engem picit összetettebb módon érdekel a dolog. Például hallottam olyanokat is, hogy a Windows is C++-ban íródott illetve elég sokan ezt emlegetik, de valahol azt olvastam, hogy ez csak mende-monda valójában csak sejthetjük, hogy valójában abban íródott.

2017. okt. 1. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Érdemes.
2017. okt. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A Windows-t pontosan tudjuk miben íródott.


A rendszermagjához C nyelvet használnak,mint a legtöbb(talán összes az összes?) kernelhez.


A többi része C++-ban és magas szintű C#-ban íródott(nyilván a c# csak az újabb windows-okra értendő).


C++ nagyon sok területen használható,érdemes tanulni.

2017. okt. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

A legtöbb nyelv alapja, ezért megéri.

Kicsit nagy falat, de pl. felénk ha nem plc programozót, akkor nagy valószínüséggel C++-t, esetleg beágyazott rendszerre c-t keresnek.

Másodsorban meg a webes dolgokhoz a többi oda tartozó nyelvet.

2017. okt. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az fontos kérdés, hogy jó kariert lehet-e befutni a C++al, hanem, hogy mit szeretnél csinálni...


Ha a célod eléréséhez megkell tanulnod a C++-t akkor mindenképpen érdemes, de csak ha azért akarod elkezdeni, mert "Hallotam, hogy C++al sokal lehet keresni", akkor nagy pofára esés fog várni.


Nem tudod lenyomni az a fejlesztőt aki azért választotta a nyelvet és az adott témát mert szereti. Az a fejlesztő egy hosszú nap után is előveszi a gépét és csak brahiból pár órán át programozik, mert élvezi ... ha nem élvezed azt amit csinálsz nem fogod nagyra vinni.


Igen, C++al is rengeteget lehet keresni, de ugyan úgy GOval, Kotlinnal vagy akár Pascallal is :D Nem a nyelv számít. Rossz kérdéseket kérdezel.

2017. okt. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tanulni érdemes, de nem azzal viheted sokra, ha tanulod, hanem ha profi leszel benne. A másik, hogy nem programozási nyelvet kell tanulni, hanem programozást. Ha kezdő vagy ezen a téren, akkor rosszul tetted fel a kérdést, ne programozási nyelveken keresztül közelítsd meg a feladatot. A nyelv csak eszköz, bár speciális eszköz, de nem az az első eldöntendő kérdés, hogy milyen nyelvet tanulj.
2017. okt. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók mindent elmondtak. Ne úgy tanulj nyelvet, hogy jól fogsz-e vele keresni. Azért tanuld meg, mert izgalmasnak tartod ...ha jó vagy benne, előbb utóbb jól fogsz vele keresni. Amikor én elkezdtem a programozást, annyira izgalmasnak találtam, hogy volt, hogy már a buszon is fejben programoztam és alig vártam, hogy hazaérjek és kipróbáljam azt a kódot, amit fejben kitaláltam.


Sajnos aztán elromlott a számítógépem és két évig nem tudtam mivel programozni, így megszakadt ez a vonal ...aztán a végén rendszergazda lettem és most a powershellel ismét sokat lehet kódolni :D Na mindegy, ezt csak úgy mellékesen írtam.

2017. okt. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Ez kb olyan minthogyha megkérdeznéd: Angol tudással sokra lehet vinni??? Mert azt halottam, hogy sokan akcentussal beszélik.
2017. okt. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem a pénzkeresés a legfőbb motiváció, az inkább csak egy ráadás amiért érdekel.
2017. okt. 3. 15:06
 9/10 anonim ***** válasza:
23%
Milyen esélyem van rá hogy brainfuck fejlesztőként el tudok helyezkedni MO-n?
2017. okt. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%
Érdemes hát! A császároknak a C/C++ az első programnyelv(ek), amit megtanulnak.
2018. okt. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!