Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell Visual C++-ban...

Hogyan kell Visual C++-ban egy előre elkészített formot megjeleníteni? És hogyan kell szülő- és gyermekablak-párost létrehozni?

Figyelt kérdés
Nem, mielőtt szövegértési nehézségekkel közdők azt hinnék, hogy a legismertebb kereső nevére vagyok kíváncsi, elmondom, hogy nem. Igen, találtam példákat, bár hiába C++-t írtam be, a találatok zöme VB és C#. De ami C++-os példákat találtam, ott sincs jóformán semmi magyarázat, hogy azt miért úgy kell. Én meg nem csak copy-paste-ezni akarok egy kész kódot, hanem megérteni, hogy hogy kell megjeleníteni, hogy kell gyermekablakként kezelni, stb. Ezért nagyon hálás lennék.
2017. okt. 3. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
myForm.Show();
2017. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Form2-nek neveztem el. Kitettem a fő formra egy buttont, amibe beírtam a Form2.Show()-t. Eredmény: error C2065: 'Form2' : undeclared identifier

Oké, olvastam, hogy a .h file-t be kell illeszteni a forrás elejére. Mondjuk nem értem, hogy ezt az IDE miért nem teszi meg, ha már evidens, hogy új formot adok hozzá, de mindegy. Ez legyen a legnagyobb baj...

Ekkor a következő hibát kapom: fatal error C1083: Cannot open include file: 'Form2.h': No such file or directory

2017. okt. 4. 03:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Na.

Ha ott tartasz, hogy .h fájl, akkor semmi keresnivalód a Formok közelében.

Te még ott tartasz, hogy konzol és Hello World.

Pár év konzolozás, aztán visszatérhetsz a GUI-hoz és talán még érteni is fogod.

2017. okt. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!