Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozáshoz kell egyetem...

Programozáshoz kell egyetem vagy elég okj?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt mondjuk javascripter , c# vagy c++ szakmás állásokat. Elvárt az egyetemi végzettség?

Vagy okjs szakmával is el lehet benne helyezkedni?



2017. okt. 2. 22:37
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Vagy milyen programozonak/fejleszőnek érdemes menni?
2017. okt. 2. 22:43
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

A papír csak addig kell, amíg a szakmailag hozzá nem értő HR-es listáján előrébb nem kerülsz. Amúgy egyáltalán nem kifizetődő megcsinálni a diplomát, mert legalább 3 évvel később kezdhetsz el dolgozni, amennyi idő alatt junior szintről simán mid-level fejlesztővé válhatsz. Nem beszélve arról, hogy sokkal értékesebb szakmai tapasztalatot és referenciákat szerezhetsz. Persze nem azt mondom, hogy az egyetemen nem tanulhatsz olyan dolgokat, amelyek jól jönnek.


[link]

2017. okt. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Akár érettségi nélkül is elhelyezkedhetsz programozóként, csak sokkal kevesebb lehetőséged lesz.

Nem kell az egyetem, csak erősen ajánlott.

2017. okt. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%

"A papír csak addig kell, amíg a szakmailag hozzá nem értő HR-es listáján előrébb nem kerülsz. Amúgy egyáltalán nem kifizetődő megcsinálni a diplomát, mert legalább 3 évvel később kezdhetsz el dolgozni, amennyi idő alatt junior szintről simán mid-level fejlesztővé válhatsz. Nem beszélve arról, hogy sokkal értékesebb szakmai tapasztalatot"


Te jó ég!!

Ki ez a kretén állat?

2017. okt. 3. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :)
2017. okt. 3. 07:27
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem kell, de jó, ha van.
2017. okt. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen területen szeretnél dolgozni. Pl. banki rendszereket nem fogsz fejleszteni diploma nélkül.
2017. okt. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. banki rendszereket nem fogsz fejleszteni diploma nélkül."


Bizony nem. Meg nagyon sok mást sem.

2017. okt. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De ha elhelyezkedek egy kisebb cégnél, utána 2-3 év tapasztalattal már nagyobb esélyel felvesznek olyan helyre ahova esetleg diploma kellene?
2017. okt. 3. 22:59
 10/18 anonim ***** válasza:
9# Nem feltétlenűl... vannak olyan helyek ahol teljesen mindegy hágy evéven át dolgoztál, nem állnak szóba veled.
2017. okt. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!