Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java programozásban segítenél?...

Java programozásban segítenél? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

A legfrissebb Java eclispse oxygen környezetben fejlesztek, win10 home office alatt, x64.


A kész programom:


public class LiftAlkalmassag {


public static void main(String[] args) {


int egySzemélySúlya;

int liftSúlyHatára;

int emberekSzáma;


egySzemélySúlya = 70;

liftSúlyHatára = 650;

emberekSzáma = liftSúlyHatára / egySzemélySúlya; // 9.28 --> MINDIG LEFELE KEREKÍT. 9.99999 ESETÉN IS 9-ET ÍRNA KI!


System.out.print("A lift ");

System.out.print(emberekSzáma);

System.out.println(" személy szállítására alkalmas.");


}


}


A problémám a JShell-el van. Beírom például a System.out-ok elé, hogy:


jshell> 1+1


Nem ad ki semmit.. Mit rontok el? (Egyenlőre csak most ismerkedem ezzel)


Másik meg, hogy NetBeans-ben meg mindig volt a program első sorában olyan ,hogy Package (programneve). Itt miért nincs, és mi célt szolgál? Lefut nélküle a program, szóval csak érdekel, hogy mi is az valójában.


Kezdő vagyok még, szóval mint egy régimódi parasztnak, úgy magyarázzatok, a szakszavas magyarázás ráér majd fél-1 év múlva is.


Köszönöm a segítségetek előre is!


2017. okt. 5. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"emberekSzáma = liftSúlyHatára / egySzemélySúlya; // 9.28 --> MINDIG LEFELE KEREKÍT. 9.99999 ESETÉN IS 9-ET ÍRNA KI!"

Azért "kerekít" mert a lift súlyhatára (valójában tömeghatára!) és az egy személy súlya (valójában tömege!) is egész érték.

Egész osztva egésszel egészet produkál - amit egy egész értékben tárolsz el.


Ha a lift súlyhatára (valójában tömeghatára!) vagy az egy személy súlya (valójában tömege!) lebegőpontos (float vagy double) lenne, akkor az eredmény is lebegőpontos szám lenne - ez esetben az emberek számának is lebegőpontosnak kellene lennie, vagy át kell alakítani egész értékké.


(De egyébként a feladat szempontjából nem is gond, hogy lefelé kerekít: biztonságosabb lesz lift ;) )


"Másik meg, hogy NetBeans-ben meg mindig volt a program első sorában olyan ,hogy Package (programneve). Itt miért nincs, és mi célt szolgál?"

A package akkor kell, ha egy osztályt (vagy interfészt) máshol (más osztályban, más állományban) is fel akarsz használni (ehhez az import utasítást kell használni).

[link]

2017. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Illetve ha elfogadsz egy javaslatot: változónevekben ne használj ékezetet! Más nyelvek erre "allergiásak", jó ha megszokod az ékezetek használatának elhagyását a változónevekben.
2017. okt. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


És a JShell problémában tudsz esetleg még segíteni?

2017. okt. 5. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:

"És a JShell problémában tudsz esetleg még segíteni?"

Nem használom napi szinten a Java-t (bár ismerem a nyelvet, de nem abban fejlesztek), így a JShell nekem is kissé "friss hús".


"Beírom például a System.out-ok elé, hogy: "

Ha jól írják a leírásokban:

* [link]

* [link]

miután elindítottad a JShell-t, simán csak beírod, hogy:

1+1

erre visszaad ilyesmit, hogy:

1 ==> 2

nem kell semmi "System.out" elé.

2017. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Másik meg, hogy NetBeans-ben meg mindig volt a program első sorában olyan ,hogy Package (programneve). Itt miért nincs, és mi célt szolgál? Lefut nélküle a program, szóval csak érdekel, hogy mi is az valójában."


Minek írsz kódot, ha a legprimitívebb alap dolgokkal sem vagy tisztában? Fogj egy java könyvet és olvasgasd.


(Az ékezeteket sürgősen felejtsd el és a magyar változó neveket is. Kódot csak angolul írunk.)

2017. okt. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Lehet nem vagyok még tisztában az említett alapokkal, de nem így épül fel a könyv.. Gondolom majd a későbbiekben..


Egyenlőre egyszerű sorokat taníttat velem, és a java története volt az első pár fejezetben..


Ez a netbeans és eclipse variálás meg az én hülyeségem volt. Elkezdtem netbeans-ben, mert ,hogy az a hivatalos fejlesztő környezet, vagy, hogy is írta. És később meg váltottam az eclipsere, mivel azt használják a legtöbben.

2017. okt. 9. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!