Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a legjobb okj-s Program...

Melyik a legjobb okj-s Programozó képzést?

Figyelt kérdés

Olyat ahol kapok papírt, hogy elvégeztem vagy bármilyen képesítést.. És melette hasznos tudásra tegyek szert amivel könnyen tudok állást találni.

Tudtok ilyet??



2017. okt. 5. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Időpazarlás mindegyik. Egyiken sem fogsz piacképes tudást szerezni.
2017. okt. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ebbe mennyire vagy biztos? Mert csomo programozonak nincs egyeteme, és ahogy láttam sok helyen nem is elvárás.
2017. okt. 5. 19:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Igaz az egyetem sok helyen nem elvárás, az alapos elméleti háttér viszont igen, amit számon is kérnek egy technikai interjún.
2017. okt. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Én sem hallottam még olyanról, aki úgy jött ki egy ilyen OKJ-ról, hogy "Hú, hát ez megérte". Olyat ellenben ismerek, aki az OKJ után eljött egyetemre, mert az égvilágon semmit nem ért a képzés. Az szoftverfejlesztő OKJ volt.
2017. okt. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ha jól programozok és az okj s képzés nem ad róla papírt akkor az semmit se ér? Mert gondolom azert papir kell rola.. melette természetesen a tudás
2017. okt. 5. 20:55
 6/10 A kérdező kommentje:
Codecool 12 honapos képzés + 6 honap munka. Arrol a képzésről vélemény?
2017. okt. 5. 20:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezekről a képzésekről megoszlik a vélemény. Van aki pénzkidobásnak tartja, van aki szerint úgyis csak az egyetemi képzés ér valamit, van aki szerint meg tökéletesen jó gyorstalpalónak (de csak annak). Komolyan elmélyedni biztos nem fogsz, sokat kell erre otthon rágyúrni. Az viszont egészen biztos, hogy a munkaerőpiacon az ég világon semmit nem érnek ezek a papírok. Papír szerint csak a diploma az, ami jelent is valamit. Más kérdés, hogy nagy általánosságban a tényleges tudás jobban érdekli őket, mint az, hogy miről van papírod.
2017. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tehat ha én mondjuk tudok nagyon jól programozni mert otthon sok évet gyakoroltam meg tanultam de semmi papírom nincs se okj s se diploma akkor ugyanugy felvesznek egy munkahelyre?
2017. okt. 5. 21:35
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8# Az OKJs képzések semmit sem érnek, mert a munkavállalásnál nem jelent előnyt és nem tanít meg sokra...


Igen ... léteznek csoda bootcampek, amin ha jól teljesítesz kb 6 hónapon belűl tudsz munkát szerezni és ha magadtól megtanulsz nagyon jól programozni akkor sok helyre bekerülhetsz.


Pl.: Egy webfejlesztőnél senkit sem érdekel, hogy végezett-e egyetemet, jó-e matekból, vagy egyátalán inteligens-e. Legyszerűsítve a többségének nagyon egyszerű dolga van. Nem a kell a munkájukhoz komoly matek ... semmi sem. Csak ismerniük kell az adott nyelvet amin dolgoznak, a hozzá tartozó frameworköket, meg alap front endet. KB ennyi. Igen ... oda nem kell diploma.

(Persze nem akarom degradálni a webfejlesztőket, általánosságban beszéltem. Akinek nem inge ne vegye magára)


Az a probléma, hogy sok komoly tudást elváró munka, amihez tényleges komolya tudás kell, olyan amit nem tudsz 1 év alatt megtanulni magadtól vagy 6 hónap alatt egy gyorstalpaló képésen, nem fogják kiadni olyannak akinek nincs diplomája. Sőt szóba sem álnak vele.

Maximum akkor ha az adott területen több év tapasztalata van és betudja bizonyítani a tudását.


Nem ... nem kell a diploma, csak erősen ajánlott, mert sokkal több lehetőséged lesz.


Az OKJs képzés meg hülyeség, mert szó szerint semmit sem ér és nem fognak sok dologra megtanítani. Ha nekem lenne OKJs képzésem, még az önéletrajzomra sem raknám rá :D

2017. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

20+ éve programozok. Lassan már 30. Úgy kezdődött, hogy

C=+4.. Magamtól tanultam meg a nyelveket, abban az idő-

ben nem volt még Google, sőt, még internet sem. Emlékszem

Altavista mekkora szám volt, és a FreeStart is hatalmas

csodának számított. Leszedtem egy éjjel alatt egy "IDE"-t,

és elkezdtem tanulni. Mindig kitűztem egy célt, amit el

akartam érni. Pl megírni egy nyilvántartó programot.

Ehhez nem volt semmi, elképzeltem, majd lekódoltam. Meg-

szenvedtem vele :) Általános iskolásként főiskolások

vizsgafeladatait írtam meg különböző nyelveken :)


Mai napig NINCS semmilyen számítástechnikához kapcsolódó

papírom, elektroműszerész szakmám van, és ennyi. Viszont

ha meglátják a referenciáimat, hülyét kapnak. Valamint

ha adnak egy feladatot, a megoldásom sebessége és minő-

sége is átlagon felüli. Nos, egy jó cég, ahol kell a

tudás, ez alapján ítél. Bedob a mélyvízbe, ha meg tudod

oldani, akkor tied az állás.


Azok, akik az OKJ-s tanfolyamról kerülnek ki, kb fel tud-

nak rakni egy windowst (bár a többségnek tanfolyam nélkül

is megy), tudják használni a wordot/excelt, és esetleg

1-2 java apróságot meg tudnak csinálni részletes leírás

alapján. Ezzel NEM fogsz tudni normális állást találni.


Képezd magad, tűzz ki egy célt, érd el magadtól (ha

elakadsz, megkérdezheted a Gbarátod), és máris életképe-

sebb leszel, mint a jelenleg praktizáló programozók

többsége. És a titok, hogy ne áll le, ne add fel, és

ne hidd soha sem azt, hogy már eleget tudsz :)

2017. okt. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!