Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Codecool vélemények?

Codecool vélemények?

Figyelt kérdés

Érettségi után szeretnék ide menni , olvastam hogy a 12 honapos képzés után fél évet gyakornokként dolgoztatnak, egy cégnél.

Utána azt igérik hogy könnyen munkát lehet majd találni,mivel lesz már tapasztalat és könnyebben el helyezkedsz mint egy friss diplomás. Mik a vélemények, tapasztalatok?? Válaszokat előre köszönöm!



2017. okt. 7. 22:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
2017. okt. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Viszont arról nem esik benne szó hogy a 12 hónapos képzés után milyen munkát biztosítanak és utána azzal a tapasztalattal el lehet e helyezkedni ugy mint egy diplomával, vagy kidobott pénz volt a képzés.
2017. okt. 7. 22:31
 3/23 anonim ***** válasza:
2017. okt. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Menj oda nyugodtan. A CodeCool nagyon cool. Nagy szükség van az olyan munkaerőre, akit akár 10+ éven keresztül junior szinten és alacsony bérköltségen lehet tartani, mert nincs meg a szakmai alapjuk a továbblépéshez, de a könyebb vagy monot feladatatokat le lehet nekik passzolni és azokkal úgy csinálgatnak valamit.


A magyar átlagnál így is valamivel jobban fogsz keresni, de megspóroltál két évet az egyetemhez képest.

2017. okt. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
És ha melette folyamatosan képzem magam otthon is?
2017. okt. 9. 07:16
 6/23 anonim ***** válasza:
44%
Szinte semmit nem ér, hogy otthon képzed magad. Nem attól lesz valaki jó szakember, amit könnyű vagy élvezetes tanulni. Kétlem, hogy bárki önszántóból elővenne például diszkrét matek, logika és számításelmélet, algoritmusok elemzése vagy akár egy adatbázis rendszerek elmélete témájú könyveket. Ezek mind olyan témák, amikker a legtöbben vért izzadnak mire tisztességesen megtanulják.
2017. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kérdező és válaszolók!


Codecool után addig jutsz el, amieddig akarsz, néhány területet kivéve. Nyilván nem fogsz a NASAnál dolgozni, nem valószínű hogy mesterséges intelligenciát vagy képfeldolgozó/3d engine-eket írsz majd, persze az se lehetetlen (na jó, a nasa az igen). De az átlag tech cégnél semmi szükség az egyetem hülye tölteléktárgyaira. Nagyon egyszerű: ha valamilyen tudásra szükséged van, kinyitod a google-t és megszerzed. Nem kell ehhez egyetem. Ezzel a diplomás csodaszenior kollégáim is egyetértenek (pedig elég király helyen dolgozok ;) )


/Boldog dolgozó exCodeCooler/

2018. febr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon is jó, ha van egyetem vagy főiskola. Dolgoztam olyannal, aki nem fejezte be főiskolai tanulmányait, és elvégzett egy programozói tanfolyamot. (Nem a Codecool-nál.) Programozni tudott, de nem tudott analitikusan, rendszerszinten (mérnöki látásmóddal) gondolkodni, számomra nehéz (lehetetlen) volt vele megértetnem magamat amikor közös témán dolgoztunk.
2018. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%

"ha valamilyen tudásra szükséged van, kinyitod a google-t és megszerzed"


Lehet. Csak ahhoz olyan alapok is kellenek (analizáló, szintetizáló képesség, rendszerszemlélet), amit leginkább a főiskolán, egyetemen szerez meg az ember, nem szükségszerűen a szaktantárgyakkal, hanem más "alapozó" tárgyakkal. Legaláb is az én időmben még így volt.

2018. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"az átlag tech cégnél semmi szükség az egyetem hülye tölteléktárgyaira."


Pl. a matematikára? Codecool-ra azok vevők, akik nem merik megkockáztatni az egyetemet, vagy kiperegtek onnét.

2018. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!