Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen kérdésekre lehet...

Milyen kérdésekre lehet számítani egy szoftverfejlesztői állásinterjún? (Pályakezdő vagyok)

Figyelt kérdés

Felhívtak egy cégtől, hogy várnak állásinterjúra ha aktuális még az álláskeresésem, igent mondtam, pár nap múlva megyek is. A HR-es azt mondta, hogy algoritmusos feladatok lesznek nagyrészt.

Mire számítsak? Hogyan készüljek? Mi szokott lenni ilyenkor?



2017. okt. 9. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Cracking the Coding Interview c. konyvet ajanlom, foleg az elso fejezet atfutasara lesz most idod.
2017. okt. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyen interjún általában felmérik a felkészültségedet az elvárt fontosabb technológiákból. Algoritmus témában pedig: keresések, rendezések, rekurzió, gráf algoritmusok, mintaillesztések, hash algoritmusok (illetve ezekkel megoldható feladatok) is szóba kerülhetnek, esetleg egy is logikával, számelmélettel, valószínűségszámítással kiegészítve függően a cég profiljától.

Erre készülni nem sokat lehet pár nap alatt, maximum a már meglévő tudásodat felfrissíteni.

2017. okt. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm a google-nél azt a feladatot kapta, hogy táblánál írja le a bubble sort algoritmust pszeudokóddal. Egy másik ismerősömet, igaz ő speciális szoftverfejlesztői irányon van, megkérdezték, hogy melyik a kedvenc machine learning algoritmusa, és ugyan nem kellett algoritmust felírnia, de az algoritmus alapjául szolgáló matematikai hátteret kőkeményen kikérdezték. Egy másik ismerősöm interjún egy osztály UML dokumentációját kapta, és debug-olnia kellett (tulajdonképpen felmérték, hogy tudja-e, hogy mi az az UML, mennyire érti az objektumorientált design-t).


Egy jótanács: az interjún nem feltétlenül az nyer, aki legjobban-leggyorsabban megoldja a feladatot. Mivel fejlesztőként egy csapat része leszel, fontos, hogy jól együtt tudj működni másokkal: ha meg is akadsz a feladattal, fontos, hogy az interjúztatók által adott tippeket beépítsd a probléma megoldásodba, illetve bátran kérj segítséget, ha valami nem megy, persze megfelelően körülírva a problémát.

2017. okt. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a legnagyobb problémám az, hogy hiába tanultam ezeket, nem használtam és elfelejtettem nagy részét. Persze a név megmaradt csak hogy pont mire jó az nem.
2017. okt. 11. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!