Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri C#. NET-ben elmerülni...

Megéri C#. NET-ben elmerülni Java helyett?

Figyelt kérdés
2017. okt. 14. 22:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy Java fejlesztők keresettebbek, de mégis mennyivel? Megéri inkább a Java vonalra ráfeküdni és abban elhelyezkedni, vagy ugyanolyan lehetősek vannak C#-pal is?
2017. okt. 14. 22:25
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a piacon kb. ugyan olyanok lesznek az esélyeid mindkettővel, mindkettő keresett nyelv. Plusz a két nyelv eléggé hasonló, könnyű egyikről a másikra váltani.


Ha nagyon kukacoskodni akarok, meg kicsit fanboykodni, akkor viszont szerintem nyugodtan mondhatok annyit, hogy a C# az utóbbi elég sok évben jóval innovatívabb és sokkal gyorsabban fejlődik mint a Java.

2017. okt. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Gyakorikérdések hozzáállás: C#? Hülye vagy??? Java vagy python.


Saját vélemény: C# - fejlettebb nyelvi és futtatókörnyezeti eszközökkel rendelkezik és rendkívül széles platformvilága van (IoT, desktop, web, mobil, ...), illetve olyan cég áll mögötte, amelyiknek érdeke az, hogy foglalkozzon a nyelvvel és a platformmal, hiszen minden technológiája erre épít.


24/F (C# fejlesztő)

2017. okt. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%

Egyértelműen JAVA!


A C sharp rákfenéje a .NET. Ebből adódóan, bár az MS nyelve, mégis 3 % körül van, míg a JAVA 15 %-ot szakít a tortából.

Aki C sharpra áll rá, az a Microsoft szekerét tolja.

2017. okt. 15. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
67%
Én vegyes operációs rendszerű környezetben dolgozom (windows és UNIX), és hidd el, rendkívül felemelő érzés, hogy a JAVA-ban lefejlesztett programom mindkettőben lefut. Még azt is hozzátenném, hogy Androidra is JAVA alapokon fejlesztesz. Szóval egyértelműen JAVA.
2017. okt. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 GeorgeL ***** válasza:
100%

A Java a felmérések szerint még mindíg a legnépszerűbb a fejlesztők körében, igaz az utóbbi évejben folyamatosan veszíti el előnyét. [link]


A C# feljövőben van de még messze nem érte el a Java népszerűségét. Ahogy a fentebbi hozzászólésban is elhangzott, mind a kettőre van kereslet a piacon.

Válasz amelyik közelebb áll a szívedhez! :)

2017. okt. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

"JAVA-ban lefejlesztett programom mindkettőben lefut."


.Net Core


"Még azt is hozzátenném, hogy Androidra is JAVA alapokon fejlesztesz. Szóval egyértelműen JAVA."


Xamarin. Aztán mehet az iOS is natívan.

2017. okt. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én .NET.es vagyok, de azért ebben:

"JAVA-ban lefejlesztett programom mindkettőben lefut."

van valami.


Hiába írjátok, hogy .NET Core, ablakos alkalmazást nem lehet benne csinálni. Ok, kezdetnek a web és konzol is megteszi, remélkük a jövőben lesz cross platform (nem mobil) GUI alkalmazás fejelsztésre lehetőség .NET-ben.

2017. okt. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!