Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha magamtól, könyvekből,...

Ha magamtól, könyvekből, videókból megtanulok bizonyos szinten programozni, akár csak specifikusan 1-2 nyelvet, azzal mennyi esélyem lenne elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de kíváncsi vagyok, így érdemes-e belevágni, ha érdekel. Más területen végeztem, már dolgozom évek óta, így sajnos az egyetemi képzés kilőve, az OKJ meg nem tudom, mennyire érné meg. Érdekel a terület és gondolkodom a váltáson, és persze a kicsit magasabb jövedelem sem lenne rossz. Elég gyorsan tanulok, de nem tudom, konkrétan papír nélkül el tudnék-e majd helyezkedni, vagy egyáltalán meg lehet-e ezt autodidakta módon normális szinten tanulni.
2017. okt. 6. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól, mert egy-két prognyelvet perfekte megtanulsz, még közel 0% lesz az esélyed a munkaerőpiacon.

A nyelv csak egy eszköz. PROGRAMOZNI kell megtanulni, azaz ha adnak egy feladatot, amihez talán még hasonlót sem csináltál soha, és tudsz rá írni programot, akkor remek esélyekkel indulsz. A nyelvet megtnaulni meg igazából a legkevesebb... (Oké, elmehetsz egy sufnicégbe is ZS-kategóriás weblapokat hegeszteni, de attól túl sok jövedelemgyarapodást ne remélj.) Érted, hiába tudja valaki álmából felkeltve is a Java/Python/akármelyik nyelvet, ha magától egy számlázó programot is alig tud összedobni, akkor a nyelvvel elmehet a fenébe. A lényeg a problémamegoldó gondolkodáson van. Ha pedig az megy, és egy prognyelvet már tudsz, onnantól nem túl sok plusz energia egy újabb nyelv megismerése.

Az infós OKJ meg akkor ér valamit, ha rengeteg önszorgalommal párosul.

Papír nélkül igen, el lehet helyezkedni, bár sok munkaadónál (de szerencsére közel sem mindegyiknél) él az a berögzöttség, hogy papír nélkül szóba se áll a jelentkezőkkel.

Magadtól pedig meg lehet tanulni, bár kétségtelen, hogy könnyebb, ha van, aki segít, aki "vezet" benne. Olyan ez, mint akármelyik tantárgy. A kémiát is meg lehet tanulni magadtól, de sokkal könnyebb, ha van, aki profi módon át tudja adni a tudását, és meg tudja értetni, amit pusztán könyvből lehet, hogy nem lenne annyira könnyű.

2017. okt. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0.
2017. okt. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem a systax tudása, hanem a probléma megoldó képesség fontos. Csinálj feladatokat mondjuk a hackerrank.com-ról és megérted.
2017. okt. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!