Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehetne saját operációs...

Hogyan lehetne saját operációs rendszert készíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tehát ez lenne a kérdésem: hogy lehet saját os-t csinálni?

Nekem bármilyen tutorial, meg ilyesmi megfelelő, de a legjobb ha ez egy videó formájában van.

Az indok szimplán annyi hogy szeretném magam próbára tenne, a nekem megfelelő op rendszert megcsinálni, egy kis plusszal megfűszerezve.

Csak az írjon aki tényleg tudna nekem valami segítséget nyújtani hogy hogyan kéne ennek nekiállni, de nekem ehhez elengedhetetlen lenne valami oktató olvasmány vagy videó (ez lehet angol is).

A NORMÁLIS válaszokat előre is köszönöm.


2017. nov. 4. 19:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Persze, oktatóvideó...

Ez nem olyan dolog, amit egy oktatóvideóból megcsinálsz.

2017. nov. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Tudom, de azért reménykedek. Nekem az alapok kellenek leginkább, a többivel valamennyire azért már boldogulnék.
2017. nov. 4. 19:47
 3/24 anonim ***** válasza:
57%
a bilgéci biztos tud segíteni, igaz ő is másokkal iratatta meg :DDD
2017. nov. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
:D
2017. nov. 4. 19:55
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

Ez olyan mint a hackerkedés ... Nem lehet külön megtanulni.


Egy operációs rendszer létrehozásához rengeteg informatikai komcepcióval tisztában kell lenned és külön azért létre hozni, hogy sajátmagadnak egy jobb fejlesztő környezetet csinálj...


Ha vér profi vagy akkor sem tudsz jobbat a jelenlegi opcióknál csinálni.



Ezt írd be a googlebe: "how to make an operating system" és rengeteg találatod lesz. Nem azért nem linkeltem be egy oldalt sem, mert veled akarom elvégeztetni a munkát, hanem annyira sok opcióvan, hogy válasz magadnak.


Itt van 1-2 quora kérdésre a válasz, ezek sokkal jobban annál amit itt valaha kapni fogsz:

[link]


[link]


(Nem mondtál semmit sem a jelenlegi tudásodról, hogy milyen nyelven írnád stb... hogyan írjunk ennél jobb választ?)

2017. nov. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Itt a bajom, hogy nem tudom hogy mibe írjam. Szerintetek miben érdemes, miben lehet a lehető legtöbb dolgot belepakolni?


A googleba pedig már beírtam hogy how to make an operating system és most olyan zavar van a fejemben hogy olyat még nem láttál. Találtam ott mindent. Ezért szerettem volna konkrét linket hogy melyik oldal az ami alapján ezt lehetne csinálni.

2017. nov. 4. 20:17
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Ebből a könyvből mindent megtanulhatsz:

[link]

2017. nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 CspCsj ***** válasza:
86%

Tanenbaum-Woodhull: Operációs rendszerek

[link]

2017. nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%

De legalább írd le, hogy milyen szinten állsz miből xD


"Az a baj, hogy nem tudom miben írjam"


Őszintén szolva teljesen mindegy, hogy egy 10 éves trollkodik vagy egy 40 éves fejlesztő 32 év tapasztalattal, akit tényleg érdekel a probléma.


Ha komoly választ akarsz akkor írd le, hogy mit tudsz... és aszerint lehet tudunk ajánlani technológiát. (Amúgy nehézkesen de javával is lehet akár OPt fejleszteni szóval ez inkább azon múlik, hogy miben vagy jó, de kezden azt sejteni, hogy semmiban. Ment a report)

2017. nov. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
36%

Szerinten inkább a leckét csináld meg, aztán feküdj le aludni.

Hasznosabb lesz.

2017. nov. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!