Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » CodeBlocks-ban hol nézhetem...

CodeBlocks-ban hol nézhetem meg hogy a memóriában hol mi van?

Figyelt kérdés
CodeBlocks-ban gyakorlom a dinamikus memóriakezelést, de sokszor akkor is helyesen fut le a program, amikor nem kéne. Gondolok itt arra, hogy pl. eggyel kevesebb helyet foglaltam egy tömbben, ez mégsem látszik a kimeneten. Hogy nézhetném meg, hogy valójában mi is történik? Vagy hogy az i értéke épp mennyi?

2017. nov. 17. 16:05
 1/2 anonim válasza:

Ha lefoglasz pl. t[5] tömbnek helyet, és bekéred az adatokat, t[0] = 1; t[1] = 2; t[2] = 3; t[3] = 4; t[4] = 5, akkor t[5] = 6-ra a memóriacímét el tudod érni, mert a memóriában van hely, viszont az az elem már nem része a tömbnek, vagyis nem tudsz rá hivatkozni.


i értékének kiírása:

for ( int i = 0; i < (tömb mérete); i ++ )

cout << t[i] << endl;

2017. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 sharkxxx ***** válasza:

- A CodeBlocks-ban vidd rá a kurzort arra a parancsra, amelyiknél meg akarod nézni az i változó értékét, és nyomd meg az F4 billentyűt.

- Jelenítsd meg ezt az ablakot: Debug / Debugging windows / Watches. Ott látni fogod a változók értékét.

- Jelenítsd meg ezt az ablakot: Debug / Debugging windows / Memory dump, és adj meg egy memória címet. Ott látni fogod a memória tartalmát a megadott címen.

2017. nov. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!