Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel érek többet, egy diplomá...

Mivel érek többet, egy diplomával vagy egy erős referencia munkával?

Figyelt kérdés
2017. nov. 18. 21:20
 1/3 A jó édes ***** válasza:
Hosszú távon a diplomával - rövid távon a referenciával. Mármint ha az tényleg egy nagy projekt referencia, mert kis féléves feladatokat az egyetemen is csináltatnak a hallgatókkal, de a valódi móka nyilván egy piacra vagy megrendelőnek írt szoftver fejlesztésében való részvétel. Pályakezdőként utóbbi sokkal többet ér, de ha bekerültél egy munkahelyre, ahol diplomásokkal kell versenyezned (együtt dolgoznod), ott észre fogod venni, hogy ők sokkal gyorsabban tanulnak és ügyesebben rendszerezik a munkatapasztalataikat, s pár év alatt "le fognak hagyni", még akkor is, ha egyébként tényleg ott volt a tojáshéj a fenekükön felvételkor.
2017. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vegyül például a Googlet. Nagyon büszkék arra, hogy a náluk dolgozók 40%ának nincs diplomája. Náluk egyátalán nem számít a diploma felvélelnél ... viszont rengeteg ott dolgozó azt mondja, hogy a diplomásokat nagyobb kezdő fizetéssel vették fel majd könyebben tudtak feljebb lépni a cégen belül.


A google egy elég progresszív cég, talán túlságosan is :D. A kisebb hazai cégeknél sokkal fontosabb a diploma. Igen, a referencia munkák alapján nagyobb eséllyel vesznek fel a kezdő állásokra, de az igazán magas fizetésű pozíciókból kileszel zárva vagy legalább is sokkal nehezebben jutsz el egy olyan szintre.


Sok helyen szóba sem állnak veled, ha nincs diplomád. Ha mondjuk Front-end webfejlesztő akarsz lenni, akkor egyátalán nem kell egyetemre menni.


Itt az a kérdés, hogy mi akarsz lenni és milyen életszinvolat szeretnél.....

2017. nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Diploma csak az első munkahelyeden számít igazán itthon a fejlesztési szférában. Vannak persze olyan cégek ahol kötelező mondjuk, Pl.: Morgan Stanley, de ez nem gyakori.


A legtöbb helyen azt nézik inkább mihez értesz, már akkor is, ha egészen kezdő vagy. Diplomával az első helyen a kezdő fizetésed magasabb lesz, mint ha nem volna, de nagyjából ennyi.

Ha nincs diplomád, lehet csak intern-nek vesznek fel egy időre, ami végül is fizetett tanulási időszak, viszont nagyon keveset kapsz ebben az esetben. Ha van, akkor nagyobb eséllyel pályázhatsz meg egy junior állást.


A referencia munka szerintem a diplomától egy teljesen független és kötelező dolog. Ebben szerzel valós tapasztalatot, még akkor is, ha elég esetlen. Ha rendelkezel ilyennel és be tudod mutatni az interjún, hogy milyen technológiai repertoárral rendelkezel, esetleg amikor azokba belekérdeznek még válaszolni is tudsz, az durván megdobja az esélyeidet.


Az egyetemek sajnos nem sok valós tudást adnak, de a papír azért tud hasznos lenni. Nem kötelező, hogy legyen... Nálunk van több senior fejlesztő is több mint 10 éves tapasztalattal, akiknek nincs felső fokú végzettségük, még is tőlük kérdezgetnek az emberek mindent és tudják mindig a választ.


Nekem van diplomám és amikor anno kezdtem, könnyebbnek éreztem az elejét, azért írtam amit írtam eddig. De így 7 év után semmi jelentősége nincs már az egésznek.

2017. nov. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!