Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el hobbiszinten...

Hogyan kezdjek el hobbiszinten programozni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és nem igazán vonz hogy programnyelveket kezdjek el túrni. A jelenlegi programnyelv amit használok hobbiszinten 8 éve az egy elavult és elég korlátolt nyelv. Ti melyik programnyelvet ajánlanátok amit úgy lehet elkezdeni hogy cél és motiváció nélkül? Amivel hamar sikerélményre és alkotási élményre lehet szert tenni.
2017. nov. 24. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
python
2017. nov. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"A jelenlegi programnyelv amit használok hobbiszinten 8 éve az egy elavult és elég korlátolt nyelv. "

Ha nem vagyok indiszkrét: az melyik nyelv lenne? Miért tartod korlátoltnak?


Egyébként +1 a Pythonnak.


Esetleg ha weboldalon futó alkalmazásokat akarsz kreálni, akkor tudom javasolni a Javascriptet.

Vagy ha művészi ambícióid vannak, akkor ott a Processing.

2017. nov. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Azért az kemèny hogy idelököd hogy egy elavult és korlátolt nyelven programozol hobby szinten, de amikor megjérdik hogy melyik az, nem válaszolsz, helyette rátenyerelsz a kérdés kiemelése gombra. Az, meg tökmindegy, hogy melyik programnyelven NEM fogsz megtanulni cél és motiváció hiányában, szóval akár lehet a python is, így #1, #2 +1.
2017. nov. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom már én is, hogy válaszoltam ennek a barom kérdezőnek... nem válaszol, ha kérdezik, de kiemeli a kérdését. Nem tudom miből gondolja, hogy bárki válaszol még neki ezek után.
2017. nov. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hát hihetetlen, hogy mertem kiemelni a kérdésemet... felháborító :D
2017. nov. 30. 07:09
 6/12 A kérdező kommentje:
Amúgy meg egyesekkel ellentétben én komolyan veszem a kérdéseimet és a válaszokat, és ahogy tudok rá időt szakítani utána nézek az ajánlott programnyelveknek. Én nem ülök itt egész nap hogy a válaszokat +1-ezzem meg kommentenként(szavanként) válaszolgassak. Ha a kérdésemre pár(nem 1-2 db) válasz összegyűlik akkor válaszolok természetesen. Esetleg megköszönöm a választ amint szakítottam időt hogy utánanézzek programnyelvnek. De ez után a gyerekes felháborodás után megköszönni sincs gusztusom.
2017. nov. 30. 07:21
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Nem gond, leszarjuk. Majd mi is ennyi időt szakítunk a kérdéseidre, mint te. ;)
2017. nov. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szóval leszarjátok értem, ez furcsa mert ez azt jelentené hogy eddig nem tettétek. Amúgy ezt most komolyan mondod? Amikor az egész gyakorikérdések ilyen már régóta...
2017. nov. 30. 10:21
 9/12 moozygoo ***** válasza:

Ha nem akarsz programnyelveket tanulni, hogy akarsz programozni ?


scratch.mit.edu , ott készíthetsz programokat, játékokat játékszerűen.

2017. nov. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az első két hozzászólásban megadtuk a választ a kérdésedre, másfajta válasz nem igazán adható ennyi információ alapján, ha válaszolsz a kérdésre, hogy melyik nyelvet untad meg, akkor esetleg lehet továbbmenni, főleg ha a python volt az.

Egyébként milyen választ vársz még?

2017. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!