Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért hajtogatja itt mindenki,...

Miért hajtogatja itt mindenki, hogy egyetem nélkül nem mész semmire programozóként?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy egy OKJ, vagy egy bootcamp képzés után is lehet egy piacképes tudása valakinek, aki otthon tanul még mellette és bővíti a tudását és a képzésen tanultakat másba ülteti át.

Úgy hallottam, hogy az egyetem nem programozni tanít meg.

Aztán lehet pofára esek amikor végeztem az OKJ-vel és nem vesznek fel sehova.


2017. nov. 27. 11:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

"Úgy gondolom", "Úgy hallottam".

Miért is lenne bármennyire is releváns a véleményed?

2017. nov. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Az egyetem abban nyújt többet, hogy erősen ráfekszik a matematika és a számítástechnika elméleti részének oktatására, így a bonyolult matematikai alapot igénylő programokat - mondjuk mesterséges intelligencia vagy gazdasági/mérnöki számítások - meg tudja írni a delikvens.


Az OKJ-s illetve gyorstalpaló képzések csak az alapokkal foglalkoznak nem mennek bele komplexebb algoritmusokba vagy felsőfokú matematikába. A gyorstalpaló képzések abból a szempontból jobbak hogy az elterjedt, modern technológiákra helyezik a hangsúlyt. Megfelelő gyakorlással és utóképzéssel nem túl komplex feladatokhoz megfelelőek lehetnek.

2017. nov. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Illetve egyetemen nagyobb hangsúlyt kap a rendszerszemlélet, a szoftvertervezés, számítástudományi háttérinfók (gráfok és hozzá kapcsolódó számítások, adatbázisok mélyebb elmélete, stb.), ...


Igazából feladattól és cégtől függ, hogy hova mi kell. Van ahova kelleni fog a komolyabb elméleti háttér, de lehet, hogy máshol kb. ugyanannyit kereshet valaki egy OKJ tanfolyam után is.

2017. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mivel akarsz foglalkozni. Egy front end fejlesztő, aki programozik nem feltétlenűl kell tudnia, hogy mi az az hash table, binary search tree vagy big o notation.


Mindent meg lehet tanulni egyedül otthon, mert minden fent van az interneten. Pl.: Az MITnek van a világon az egyik legelismertett CS programja és otthon mindent megtudsz tanulni amit ott tanítanak.


Minden témakörről van fönt lecture videó, jegyzetek és még a dolgozatok is. Fent van, hogy milyen könyveket kell megtanulnulnod stb... csak menj fel a honlapjukra.


Meg persze sok más hely van az interneten, ahol a sima bachelor's szintnél sokkal magarabbra eltudsz jutni....


Itt az a baj, hogy aki nem megy egyetemre sokszor nem is tudja, hogy mit kéne megtanulnia és így nehéz azt megtanulni aminek a létezéséről sem tudsz...

Vagy ha éppen tudja, sem feltétlenűl fog vele foglalkozni, mert azt gondolja, hogy "úgy sem kell neki" vagy "nem annyira fontos".


Vannak óriási tudással rendelkező egyetemet nem végzett programozók, de ez kevés. A legtöbben az átlagos szintet sem ütik meg. (Akinek nem inge ne vegye magára....)


Az OKJ és a bootcampek nem tanítanak eleget, hogy önmagában hasznosak legyenek így jobban jársz ha magadtól tanulod az egészed, ha enyire egyetem ellenes vagy.

2017. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Miért kéne a programozáshoz felsőfokú matematikai tudás?

Illetve mi van azokkal a gyorstalpalókkal, ahol kezdő 350 nettót igérnek? Valószínűleg annyi pénzért, már tudni is kell, nem keveset.

Egyetem ellenes vagyok, mert az egyik ismerősöm most fejezte be, napi 12-14 órákat tanult, most kapott állást csak 4 hónapnyi keresgélés után, de a lényeg: ő egyetemmel keres 120ezer forintot.

Érzitek a különbséget?

2017. nov. 27. 15:14
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Azért jó lehet egy "jó" bootcamp mert egy csomó mindent megtanulsz pl hogy kell csapatban fejleszteni amit otthon egyedül valószínüleg nem + könnyen eltévedhetsz egyedül a tanulásban és motíválatlan leszel... ha már dolgozol programozóként még estin levelezőn elvégezhetsz egy egyetemet akár. Felvesznek ha TÉNYLEG jó vagy, de ez azt jelenti a programozás kell hogy legyen az életed...
2017. nov. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Miért hajtogatja itt mindenki, hogy egyetem nélkül ne"

Te hajtogatod a magadét. Senki sem írt olyasmit, hogy csak az egyetem. aki elvégezte, nem dicsekszik. Aki meg nem az irigy rá...

2017. nov. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha csak a pénzért csinálod akkor viszont felejtős alapból, ez sajna nem olyan szakma mint az estergályos hogy "kitanulom hogy keressek pénzt" napi 8 óra oszt csókolom..
2017. nov. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt senki sem mondta azt, hogy "mindenki hülye aki nem megy egyetemre, az egyetem az egyetlen választás" stb...


Írd le pontosan mit akarsz csinálni és akkor elmondjuk mennyi értelme van kihagyni az egyetemet, mert nem mindenkinek kell az egyetem, de sok esetben erősen ajánlott.


Amúgy az, hogy 120 ezer forintot keres 4 év 12-14 órás tanulás után hülyeség. Sokan már egyetem mellet ennyit keresnek.

2017. nov. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kéne a programozáshoz felsőfokú matematikai tudás?"


Nem a konkrét programozáshoz kell, hanem elvont problémák algoritmizálásához. Hiába tudsz láncolt listákkal zsonglőrködni vagy képeket megjeleníteni egy listbox-ban, amikor mondjuk hatékonyan (!) meg kellene oldani pl. egy n-utas keresést, index karbantartással, vagy (egy nagyon egyszerű példa) két változó értékét kell felcserélni segédváltozó nélkül.


Gyakran előfordul az is, hogy egy kevéssé képzett programozó is megoldja a feladatot, csak 10-szer akkora kóddal, 50-szeres futásidővel, miközben csak a megfelelő matematikai összefüggést kell ismerni a korrekt megoldáshoz.

2017. nov. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!