Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Codecoolos képzésre jelentkezz...

Vártok Soma kérdése:

Codecoolos képzésre jelentkezzek, vagy egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
2017. dec. 1. 20:53
1 2
 11/17 anonim válasza:

#10 Te meg engem, rohanok is releváns Visual Basic és FORTRAN tudást szerezni 'azegyetemre... :)


Nem ismerem a Codecool oktatásának a minőségét, de az elérhető tanterv alapján gyakorlatorientáltnak tűnik. Mellesleg szintén egy általános betekintést nyújthat, mivel Python, Java, C#, C++, JEE, .NET is szerepel a tantervben. Az 1-1,5 milliós tanköltség viszont elég húzós, érdemes kipuhatolni, hogy pontosan mit kapsz a pénzedért...


Tanfolyamot végezni mindig megéri, az informatika alapja a folyamatos önképzés.


Lehet, hogy ez fáj, de számtalan olyan nemzetközileg elfogadott Certification létezik, amely bőven felér egy magyar diplomával, ilyeneket meg nem osztogatnak 'azegyetemen. :)

2017. dec. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#11

A felsorolásodat elnézve kezd kirajzolódni, miért is nem látod 'azegyetem értelmét. Gondolom szerinted egy programoó anyniól áll, hogy ismer nyelveket, meg technológiákat.

2017. dec. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
#12 Nyilván én tévedek és a programnyelvek, meg a technológiák elhanyagolhatóak egy programozó esetében és a képzés során sokkal fontosabb a Mikro- és makroökonómia, Fizika, az Elektronika, Testnevelés vagy éppen az Üzleti jog...
2017. dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem elhanyagolható, nem kell kiforgatni a szavaimat. Csak nem elég. Mármint, egy bizonyos szintig biztos elég, de aztán megáll a tudomány.
2017. dec. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
#14 Ha valaki egy adott terület/nyelv/technológia szakértője diploma nélkül és pár óra alatt olyan kódot ír, amit te 3 diplomával soha nem fogsz, akkor annak az embernek a tudása miért lenne kevesebb?
2017. dec. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha olyan kódot ír, amit én 3 diplomával se, akkor nem kevesebb. HA olyan kódot ír. De hogy olyan kódot írjon, ahhoz nem lesz elég a technológia szakértőjének lennie.
2017. dec. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Kicsit mindenki visszavehetne az arcából..


Szerintem mindkét képzésnek van helye és létjogosultsága az IT szektorban. Én a Codecoolban végeztem és meg vagyok elégedve a jelenlegi munkahelyemmel. Az ezelőtti szar volt de a mostani nagyon tetszik, nem egy IBM vagy Google de nem is a Kovács János Weboldalfejlesztő Kft. :). Ismert, menő brand, klassz helyen, korrekt fizuval és fejlődési lehetőséggel (talán az utóbbi volt számomra a legfontosabb). Nem mondom, hogy könnyű volt, kb. 20 interjúm volt mire összejött, mindegyikből tanultam valamit és folyamatosan képeztem magam (mellesleg sehol nem volt feltétel az egyetemi diploma).


Tisztában vagyok vele, hogy vannak hiányosságaim és elismerem, hogy egy diplomás informatikus jobb mérnöki készségekkel rendelkezik, sőt talán még azt a rosszindulatú megjegyzést is lenyelem, hogy egy adott szint után nem lesz ahová fejlődnöm diploma nélkül. Ez a jövő zenéje. Abban is biztos vagyok, hogy vannak és mindig is lesznek olyan poziciók amik esetében szóba sem állnának velem egyetemi diploma nélkül (jogosan).


DE! Az én meglátásom/tapasztalatom az - és megértem, hogy ez frusztráló lehet egy egyetemistának - hogy az esetek túlnyomó részében tökéletesen elég az a tudás amit a Codecool (és társai) nyújt.


Nem vagyok mérnök, csak egy mezei "kóder" de az a büdös nagy helyzet, hogy semmi bajom nincs ezzel és amíg a munkaadóm is elégedett velem, pénz jó, ráadásul élvezem is amit csinálok, addig nem fogom emészteni magam.

2018. márc. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!