Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A "localhost" oldal nem...

A "localhost" oldal nem működik megfelelően segítség (? )

Figyelt kérdés

A lényege

elkezdtem nézni a youtubeon egy videót ami bemutatja hogy kell böngészős játékot készíteni notepoddal...



amikor megvan az első rész és beirom a keresőbe , hogy loclahoist vagy 127.0.0.1 akkor egy XAMPP oldalt hoz ki aminek a "linkje" localhost/dashboard vagy 127.0.0.1/dashboard


miért van ez kérlek sürgős :P



2017. dec. 1. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert a 127.0.0.1 az a localhost. Azzal hivatkozol a saját gépedre. Ha böngészőbe írod be, akkor amennyiben fut webszerver a gépeden, ezzel tudod azt elérni.
2017. dec. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nem értem bocsi xDD


ugye levan töltve nekem a XAMPP és ha pl berakom az apachet akkor ezt irja ki : A(z) localhost visszautasította a csatlakozást.


ha pedig egy másikat akkor kihozza a localhost/dashboardot



tudod hogy kell meg csinálni ?

2017. dec. 1. 21:32
 3/11 anonim ***** válasza:

Nézd, ez azért egy icipicit összetettebb téma annál, hogy bárminemű ilyen tudás nélkül nekikezdj. Igen, lehet tutorialok, leírások alapján, lépésről lépésre megcsinálni, de az informatikában (is) van, hogy változnak a körülmények, és valami nem pontosan ugyanott és ugyanolyan lesz, mint egy adott leírásban. Ilyenkor ha nem látod át, hogy mi micsoda, nem fogod érteni.

Ez nem így megy, hogy na, én most böngészős játékokat akarok készíteni, és két Youtube-tutorial után már menni is fog. Előbb legyél tisztában olyan fogalmakkal, mint szerver, webszerver, IP-cím (nem, nem csak arról, hogy hát az négy szám, és amerikai akciófilmekben azzal bárkit el lehet fogni), port, illetve szenvedd végig egy Apache szerver (+PHP) manuális bekonfigolását, és akkor kicsit már jobban képben leszel a technikai alapokat illetően.

Aztán meg elkezdheted a programozásnak az alapjait. Majd amikor már álmodból felkeltve is lazán leprogramozol egy falbontót vagy pac-mant, akkor elkezdhetsz gondolkozni, hogy te böngészőből játszható játékokat készíts.

Ez nem lenézés, vagy kioktatás, ezzel csupán arra akartam rávilágítani, hogy azért nem minden olyan egyszerű, hogy megnézek róla két videót, és máris tudok mindent.

2017. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
már megoldottam de azért köszi xd
2017. dec. 1. 22:10
 5/11 A kérdező kommentje:

igaz nem értek ehez xd

most kezdtem el olvasni egy könyvet : hogy tanuljuk m eg a java programozási nyelvet 24 óra alatt..


de a videó mutatja részletesen mit kell csinálni kéne nekem egy kis segítsek ha értesz hozzá :)


elvileg van a kódban egy szintaktikai hiba .. itt a kód :

<?php

if (isset($_GET ['oldal'])) {

$O_oldal = "oldalak/".$_GET['oldal'].".php".

if(file_exists[$O_oldal] == true) {

include($O_oldal)

} else include ("oldalak/404.php");

} else Header("Location:index.php?oldal=fooldal");


?>


és itt a hiba :

Parse error: syntax error, unexpected 'if' (T_IF) in C:\xampp\htdocs\HunMafia\oldalak\oldal.php on line 4

2017. dec. 1. 22:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Rövid válasz: az if előtt hiányzik egy pontosvessző.


Hossszabb, offnak minősíthető válasz, de azért kérlek, olvasd el:


A programozás nem úgy működik, hogy áh, elakadtam, kiírok a gyakorira egy kérdést, megválaszolják, és öt perc múlva megint. Ez egy olyan szakma/hivatás/művészet, amiben a legalapvetőbb és legfontosabb képesség az, hogy egyedül tudj tájékozódni a nagyvilágban. Ezalatt azt értem, hogy tudd értelmezni a hibaüzeneteket, rá tudj keresni, hogy mit jelentenek, ha nem érted őket, és szükség esetén órákig ücsörögj a Stack Overflow-n, hogy megtaláld a választ.


"de a videó mutatja részletesen mit kell csinálni"


Nézd. Egy majmot is meg lehet tanítani arra, hogy programozzon úgy, hogy megtanítod neki, milyen sorredben, milyen billentyűket nyomjon le (ez nem teljesen komoly, de nem csodálkoznék nagyon, ha valahol egy őrült kutatócsoport pontosan ezt csinálná). Na te is kb. így vagy vele. Ha csak a lépéseket követed, de ennyire képtelen vagy magad gondolkodni, akkor minek? Hogy el tudj dicsekedni vele a barátaidnak, és összecsináld magad az első "de ez hogy működik" kérdésre, amit fel fognak tenni, mert kíváncsiak?


Ahogy ezt előttem is mondták - nem rosszindulat, de így nincs értelme csinálni, és inkább fektesd valami hasznosabba az energiádat.

2017. dec. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

rendben köszi a választ a majmos jó volt xD


nem dicsekvés lenne a vége xd csak jelenleg megtláltam et a videót kipróbálom hogy ha én elkészítem mi lesz mi történik , kíváncsi vagyok


:)


tudom hogy hülyeség amit csinálok de ahogy írtam kíváncsiság :)


a fogalmakat most tanulom elég nehéz megjegyeznem xD a rövidtávú memóriám borzalom a hosszútávú egyenesen katasztrófa :'D

2017. dec. 1. 22:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Hadd csinálja, régen nekem is voltak ilyen elképzeléseim nulla tudással :)
2017. dec. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

na igen tegnap óta túljutottam 1-2 hibán :'D most a regisztráció rendszerbe kezdenék bele de még a phpmyadmin-ba se tudok belépni meg ilyenek :)


ezen még töröm a fejem :'D na meg egy olyab hibaüzenet hogy nincs mysql csatlakozás a dbcon.php fájlban xD


irta az 1. válaszoló hogy mindent ide irok ki ... ez igaz mert hova máshová írnám ?

2017. dec. 2. 17:01
 10/11 anonim ***** válasza:

"irta az 1. válaszoló hogy mindent ide irok ki ... ez igaz mert hova máshová írnám ?"


Azt hiszem, ezt említettem pár kommenttel fennebb. Ne írd ki a kérdést, hanem guglizz. Valószínűleg a Stack Overflow-n fogsz kikötni, ahol angolul megtalálsz kb. minden választ, amire szükséged lehet. Meg van persze beépített keresője is, de én valahogy mindig a guglitól indulok el.

2017. dec. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!